• პოლიციამ თბილისში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული ი.ე. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
დანაშაული 9-დან 13 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე დაწყებული დაპირისპირებისას ორ პირს: 1982 წელს დაბადებულ რ.ს.-ს და 1984 წელს დაბადებულ მ.ღ.-ს, ცივი იარაღის გამოყენებით სხვადასხვა სახის დაზიანება მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაშავებულები სამედიცინო დაწესებულებაში არიან გადაყვანილი.
სამართალდამცველებმა, ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, ი.ე. მომხდარიდან მალევე - ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლის მე-3 ნაწილის "მ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ორი ან ორზე მეტი პირის მიმართ ჩადენილ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.

• Police solved the case of a stabbing in Tbilisi as a result of immediate activit...
Police solved the case of a stabbing in Tbilisi as a result of immediate activities - 1 person arrested
As a result of immediate operational measures and investigative actions, officers of Vake-Saburtalo Police Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs arrested I.E., born in 1984, on charges of inflicting grave bodily harm on purpose.
The committed crime envisions from 9 to 13 years of imprisonment.
The investigation established that during a confrontation that started on the basis of a mutual dispute, the accused person inflicted various types of injuries to two people: R.S., born in 1982, and M.Gh., born in 1984, using a cold weapon and fled the scene. The injured persons have been taken to a medical facility.
In the course of operational measures, law enforcement officers arrested I.E. shortly after the incident – as a result of immediate police actions.
The investigation is in progress under Article 117, Part III, Subparagraph "L" of the Criminal Code of Georgia, which refers to inflicting grave bodily harm on purpose, committed against two or more persons.