• პოლიციამ თბილისში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 3 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად 3 პირი -
2005 წელს დაბადებული ს.ა., 2006 წელს დაბადებული ლ.ჯ., და ამავე წელს დაბადებული დ.ა. ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით
დააკავეს.
დანაშაული 11-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები თბილისში ღამის საათებში, აირის პისტოლეტის გამოყენებით, თავს დაესხნენ უცხო ქვეყნის მოქალქეს 2005 წელს დაბადებულ კ.ბ.-ს.
იარაღის დემონსტრირებით და სიცოცხლის მოსპობის მუქარით მოსთხოვეს თანხა და ნივთები.
უკანონოდ დაეუფლნენ კომპიუტერულ ტექნიკას, სხვადასხვა ძვირადღირებულ ნივთებს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, ს.ა., ლ.ჯ. და დ.ა.
მომხდარიდან მალევე დააკავეს.
პოლიციის მიერ ნივთმტკიცებად ამოღებულია დანაშაულის ჩადენის იარაღი და ყაჩაღობის შედეგად დაუფლებული ნივთები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის “ბ” ქვეპუნქტით მიმდინარეობს რაც ჯგუფურად ჩადენილ ყაჩაღობას გულისხმობს.

• Police solved the case of armed robbery in Tbilisi – 3 individuals arrested
As a result of operational-search measures and investigative actions, officers of Vake-Saburtalo Police Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs have arrested 3 individuals - S.A., born in 2005, L.J., born in 2006, and D.A., born the same year, for armed robbery.
The committed crime envisions from 11 to 15 years of imprisonment.
The investigation established that the defendants attacked a foreign citizen, K.B., born in 2005, at night in Tbilisi with a gas pistol.
They demanded money and belongings by demonstrating a weapon and threatening to kill him.
Detainees illegally took possession of computer equipment, various expensive items and fled the scene.
As a result of the operational measures, law enforcement officers arrested S.A., L.J. and D.A.
shortly after the incident.
The police seized the weapon of crime and items seized as a result of the armed robbery as evidence.
The investigation is in progress under Article 179, Part II, Subparagraph “b” of the Criminal Code of Georgia, which refers to armed robbery committed in group.