• პოლიციამ თბილისში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული გ.ვ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე დაწყებული დაპირისპირებისას, 1992 წელს დაბადებულ რ.კ.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე მრავლობითი ჭრილობები მიაყენა, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა.
პოლიციამ ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გ.ვ. ბრალდებულის სახით, მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავა.
სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
განზრახ მკვლელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Police solved murder case in Tbilisi as a result of immediate activities - one p...
As a result of immediate investigative actions and operative measures conducted by the officers of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs arrested G.V., born in 1995, on charges of premeditated murder.
The investigation established that during the confrontation in Tbilisi that began on the basis of a mutual dispute, the accused person inflicted multiple wounds to R.K., born in 1992, with a cold steel, after which he fled the scene. The wounded man died upon being taken to the hospital.
As a result of operational measures and investigative actions, the police arrested G.V. as the accused person several hours after the crime took place.
Law enforcement officers seized the weapon of crime as evidence.
An investigation into the fact of premeditated murder is underway under Article 108 of the Criminal Code of Georgia.