• პოლიციამ თბილისში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა- ერთ პირს დაუსწრე...
პოლიციამ თბილისში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა- ერთ პირს დაუსწრებლად ბრალდება წარედგინა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თბილისში, ჯავის ქუჩაზე მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნეს.
1964 წელს დაბადებულ ვ.ქ.-ს ბრალი დაუსწრებლად წარედგინა საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით, განზრახ მკვლელობის ფაქტზე.
გამოძიებით დადგინდა, რომ სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევმა ბრალდებულმა წარსულში მომხდარი პირადი კონფლიქტის გამო, მიმდინარე წლის 23 დეკემბერს, თბილისში, ჯავის ქუჩაზე, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დაჭრა 1976 წელს დაბადებული ბ.ო. და მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცი შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
პოლიციამ, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულის ჩამდენი პირის ვინაობა მომხდარიდან რამდენიმე წუთში დაადგინა და მის დასაკავებლად შესაბამის ღონისძიებებს ატარებს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც განზრახ მკვლელობას გულისხმობს.

• The police opened the murder case in Tbilisi - one person was charged in absenti...
The employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, solved the fact of murder that took place on Java Street in Tbilisi.
V.K. (DoB 1964), was charged in absentia under Article 108 of the Criminal Code of Georgia, on the fact of premeditated murder.
The investigation established that the defendant, convicted of various crimes in past, shot and wounded B.O. and abandoned the place of crime.
The victim died at the place of crime.
The police, as a result of operative measures and investigative actions, established the identity of the perpetrator few minutes after the incident and is taking appropriate measures to arrest him.
The investigation is being conducted under Article 108 of the Criminal Code of Georgia, which implies premeditated murder.