• პოლიციამ თბილისში მომხდარი ქურდობის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად წარსულში ნასამართლევი 1979 წელს დაბადებული ზ.მ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, თბილისში მდებარე ერთ-ერთ ბინაში ქურდობის მიზნით უკანონოდ შეაღწია, სადაც მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლა მოქალაქის კუთვნილ ნივთებს.
პოლიციამ საქმეზე ჩატარებული საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, ზ.მ. ბრალდებულის სახით დააკავა.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს ზ.მ.-ს მიერ სხვადასხვა დროს მოპარული ნივთები და საკეტის გამღები ინსტრუმენტი - ე.წ. ატმიჩკა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა" და მესამე ნაწილის „გ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police solved the case of theft in Tbilisi - one person arrested
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Isani-Samgori Police Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs arrested Z.M., born in 1979, who had a previous conviction for theft.
The investigation established that the accused person illegally entered an apartment in Tbilisi for the purpose of theft, where he illegally took possession of a citizen's belongings.
As a result of the conducted investigative and operational measures, police arrested Z.M. as an accused person.
During the personal search and search activities held in his residential home, law enforcement officers seized as evidence items stolen by Z.M. at various times and a lockpick - the so-called "Atmechka".
The investigation is in progress under Article 177, Part II, Subparagraph "a" and Part III, Subparagraph "g" of the Criminal Code of Georgia.