• პოლიციამ თბილისში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 3 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის, ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 3 პირი დააკავეს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო გასაღების და მარიხუანის უკანონო შეძენა-შენახვის, გასაღების და გასაღების მცდელობის ბრალდებით 1995 წელს დაბადებული გ.ს., წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი 1985 წელს დაბადებული ვ.კ., და ნიგერიის მოქალაქე 1988 წელს დაბადებული მ.ა. დააკავეს.
დანაშაული 20-წალამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
პოლიციამ მოსამართლის განჩინების საფუძველზე განახორციელა ნარკოტიკების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი, ავტომობილების და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, ასევე, საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ განთავსებული ნარკოტიკული საშუალება „გამომშრალი მარიხუანა“ და „მეთადონი“.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე ტერცია, 19-260-ე ტერცია და 273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police arrested 3 people on drug-related charges in Tbilisi
As a result of operational measures and investigative actions conducted at various times, officers of Vake-Saburtalo Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested 3 people on drug-related charges.
G.S. (DoB 1995), previously convicted and currently on probation - V.K. (DoB 1985), and Nigerian citizen M.A. (DoB 1988), were arrested on charges of illegal sale of a especially large amount of narcotics and illegal purchase, storage, sale and attempted sale of marijuana.
Based on the Court decision, the police carried out an undercover purchase of drugs and secretly recorded the aforementioned process.
As a result of the personal search held to detainees, and during the search of their personal belongings, vehicles and residential venues, as well as in the course of the investigative experiment, law enforcement officers seized the narcotics "dried marijuana" and "methadone" placed for sale as evidence from the locations indicated by them.
The investigation is underway under Articles 260 (3), 19-260 (3) and 273 (1) of the Criminal Code of Georgia.