• პოლიციამ თბილისში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 4 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის და ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 4 პირი დააკავეს.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების, ფსიქოტროპული ნივთიერების და მარიხუანის უკანონო შეძენა-შენახვის, რეალიზაციის მცდელობის და რეალიზაციის ხელშეწყობის, ასევე, ნარკოტიკული საშუალების ექიმის დანიშნულების გარეშე უკანონო მოხმარების ფაქტებზე, 2005 წელს დაბადებული ს.გ., 1999 წელს დაბადებული ა.ყ., 1998 წელს დაბადებული გ.ყ. და წარსულში ნასამართლევი 1992 წელს დაბადებული ვ.გ. დააკავეს.
დანაშაულები 20 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულების პირადი, ავტომობილების და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს, ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის „მეთადონი“, „პრეგაბალინი“, „კეტამინი“, „მდმა“, და „გამომშრალი მარიხუანა“.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები, წებოვანი ლენტები, პოლიეთილენის ჩამკეტიანი პარკები და ელექტრო სასწორი.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლით, 260-ე კვარტა, 261-ე, 19-260-ე ტერცია მუხლით და 273 -ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Police Arrest 4 People on Drug-related Charges in Tbilisi
As a result of operational measures and investigative actions conducted at different times, officers of Gldani-Nadzaladevi and Isani-Samgori Police Main Divisions under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested 4 people on drug-related charges.
S.G., born in 2005, A.Kh., born in 1999, G.Kh., born in 1998, and V.G., born in 1992, with previous conviction, were arrested on charges of illegal purchase and storage of large and especially large amounts of narcotic drugs, psychotropic substances and marijuana, attempted sale and facilitation of sale, as well as illegal use of narcotic drugs without a doctor's prescription.
The committed crimes envision up to 20 years of imprisonment.
During the personal search of the detainees and their personal belongings, vehicles, and residential places, law enforcement officers also seized narcotics, including "Methadone", "Pregabalin", "Ketamine", "MDMA", and "Dried Marijuana", as evidence from the locations indicated by them.
As a result of the investigative actions, the police also seized materials necessary for packaging narcotics, adhesive tapes, polyethylene ziplock bags, and an electric scale.