• პოლიციამ თბილისში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის 2 მოქალაქე დააკავა - ამ...
პოლიციამ თბილისში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის 2 მოქალაქე დააკავა - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წინასწარ შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით, უკრაინის მოქალაქეები 2000 წელს დაბადებული ა.კ. და 1995 წელს დაბადებული ა.მ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ასევე, მათ მიერ მითითებული ადგილებიდან, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით განთავსებული ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონი" ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

• Police Arrested 2 Foreign Citizens on Drug Charges in Tbilisi - Especially Large...
Police Arrested 2 Foreign Citizens on Drug Charges in Tbilisi - Especially Large Amount of Drugs Seized
As a result of operational measures and investigative actions, officers of the Didube-Chughureti Main Division of the Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested Ukrainian citizens A.K., born in 2000, and A.M., born in 1995, on charges of facilitating the illegal purchase, storage and sale of narcotic drugs in especially large amount.
Crime committed envisions imprisonment up to 20 years.
During the search of the defendants' personal and residential homes, as well as from the locations indicated by them, law enforcement officers seized the narcotic drug "Methadone" as evidence, which was stored for further selling.