• პოლიციამ თბილისში ოჯახის წევრის განზრახ მკვლელობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით 1987 წელს დაბადებული ნ.ქ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 25 აგვისტოს, თბილისში, საცხოვრებელ ბინაში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე მეუღლეს - 1991 წელს დაბადებულ ა.კ.-ს, ბლაგვი საგნის გამოყენებით მრავლობითი დაზიანება მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
მიყენებული დაზიანებების შედეგად ახალგაზრდა ქალი შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებული დანაშაულის ჩადენიდან მალევე დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის "კ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობას გულისხმობს.

• Police arrested one person in Tbilisi on charges of premeditated murder committe...
Police arrested one person in Tbilisi on charges of premeditated murder committed against a family member
As a result of immediate investigative actions, officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested N.K., born in 1987, on charges of premeditated murder committed against a family member.
The crime envisions up to 20 years or life imprisonment.
The investigation established that on August 25 of the current year, in a residential apartment located in Tbilisi, due to the conflict, the accused person inflicted multiple injuries to his wife, A.K., born in 1991, with a blunt object and fled the scene.
As a result of received injuries, the young woman died at the crime scene.
As a result of the investigative actions conducted by law enforcement officers, the accused person was arrested shortly after the crime was committed.
The investigation is underway under Article 109, sub-paragraph "k" of the Criminal Code of Georgia, which refers to premeditated murder committed against a family member under aggravating circumstances.