• ქვემო ქართლის პოლიციამ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დ...
ქვემო ქართლის პოლიციამ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გარდაბნის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1981 წელს დაბადებული ე.გ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ყოფით ნიადაგზე დაწყებული ურთიერთშელაპარაკებისას, თანასოფლელს - 1994 წელს დაბადებულ ჯ.ი.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით, გულ-მკერდის არეში რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი სამედიცინო დაწესებულებაშია მოთავსებული.

• Kvemo Kartli Police Solved the case of the Attempted Murder - One Person Arreste...
As a result of immediate operational measures and investigative actions, officers of Gardabani Police Division of Kvemo Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs, arrested E.G., born in 1981, on charges of attempted murder.
The investigation established that during a domestic conflict, the accused person inflicted several wounds to his fellow villager, J.I., born in 1994, with a cold steel in chest area and fled the scene. The wounded man was taken to the medical facility.
As a result of the investigative actions conducted by the police, E.G. was arrested shortly after the crime too place.