• ქვემო ქართლის პოლიციამ საზღვრის უკანონოდ კვეთის, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძ...
ქვემო ქართლის პოლიციამ საზღვრის უკანონოდ კვეთის, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე უცხო ქვეყნის 3 მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, კომპლექსურად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ კვეთის, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შენახვასა და ტარებაში დახმარების ბრალდებით, თურქეთის რესპუბლიკის სამი მოქალაქე დააკავეს.
დაკავებულები არიან: 1999 წელს დაბადებული ი.ჯ., 1980 წელს დაბადებული შ.ი. და თურქეთის ინტერპოლის მიერ ორი პირის განზრახ მკვლელობისათვის წითელი ცირკულარით ძებნილი 2000 წელს დაბადებული გ.ი.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ი.ჯ.-მ და გ.ი. -მ საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი სასაზღვრო კონტროლის გვერდის ავლით, უკანონოდ გადმოკვეთეს. სამართალდამცველებმა სამივე ბრალდებული თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტში, ავტომობილით გადაადგილებისას შეაჩერეს.

• Kvemo Kartli Police Detained 3 Foreign Citizens for Illegal Crossing of the Stat...
Kvemo Kartli Police Detained 3 Foreign Citizens for Illegal Crossing of the State Border, Illegal Purchase, Storage and Carrying of Firearms and Ammunition
As a result of complex operational measures and investigative actions, officers of Marneuli Police Division of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained three citizens of the Republic of Turkey on charges of illegal border crossing of Georgia, illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition, and assisting in illegal storage and carrying of firearms and ammunition.
The detainees are: I.J., born in 1999, Sh.I., born in 1980. and G.I., born in 2000, wanted by the Turkish Interpol for the premeditated murder of two persons under the red notice.
The investigation established that I.J. and G.I. illegally crossed the state border of Georgia, bypassing the official state border control. Law enforcement officers stopped all three defendants while driving in Tetritskaro municipality.