• რაჭა ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 1 პირი დააკა...
რაჭა ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 1 პირი დააკავა - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს რაჭა ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ლენტეხის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 1992 წელს დაბადებული ლ.ჯ. დააკავეს.
დანაშაული 6-დან 12 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთს ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული ლ.ჯ.-ს საცხოვრებელი სახლის, დამხმარე ნაგებობისა და საკარმიდამო მიწის ჩხრეკისას ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს, დაკავებულის მიერ დათესილი და კულტივირებული, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით, 200-მდე ძირი ნარკოტიკული ნივთიერების შემცველი მცენარე „კანაფი“.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 265-ე პრიმა მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Employees of Racha Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department Arrested 1 Pers...
Employees of Racha Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department Arrested 1 Person on Drug Charges - Especially Large Amount of Drugs Seized
Officers of the Racha Lechkhumi and Lentekhi District Divisions of the Ministry of Internal Affairs of Georgia arrested L.J., born in 1992, on charges of drug trafficking.
Crime committed envisions imprisonment from 6 to 12 years.
During the search of the defendant L.J.'s residence, auxiliary building, and homestead, law enforcement officers seized approximately 200 plants of the narcotic plant "cannabis" as evidence, planted and cultivated by the detainee, in particularly large quantities.
The investigation is ongoing under Article 265, Part 3, Subparagraph “a” of the Criminal Code of Georgia.