• სამცხე-ჯავახეთში შინაგან საქმეთა მინისტრმა გეკა გელაძემ სამუშაო შეხვედრები გამა...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა გეკა გელაძემ სამცხე-ჯავახეთის პოლიციისა და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დანაყოფების ხელმძღვანელებთან სამუშაო შეხვედრები გამართა.
მინისტრი რეგიონში განთავსებულ სამინისტროს სხვა სტრუქტურულ დანაყოფებსაც ეწვია და სასაზღვრო პოლიციის, სტრატეგიული მილსადენების, დაცვის პოლიციის, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის სამუშაო სივრცეები, ტექნიკა და აღჭურვილობა დაათვალიერა.
სამუშაო შეხვედრებს გეკა გელაძესთან ერთად ასევე ესწრებოდნენ, მინისტრის პირველი მოადგილე როლანდ მესხი, მოადგილეები - მარიამ ტაბატაძე და გიორგი ბუთხუზი.
გეკა გელაძემ რეგიონის პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი პირებისგან მათ სამოქმედო ტერიტორიაზე დანაშაულთან ბრძოლის, დანაშაულის სტატისტიკისა და გახსნის მაჩვენებელის და ასევე, საპოლიციო პრევენციული ღონისძიებების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მოისმინა.
მინისტრმა სამუშაო შეხვედრაზე, ყურადღება გაამახვილა სამინისტროს პრიორიტეტულ მიმართულებებზე და თანამშრომლებს გაწეული ეფექტიანი საქმიანობისთვის მადლობა გადაუხადა.

• Minister of Internal Affairs, Geka Geladze held working meetings in Samtskhe-Jav...
Minister of Internal Affairs, Geka Geladze held working meetings with the leadership of Samtskhe-Javakheti Police and Patrol Police Department structural units.
The Minister also visited other units of the Ministry located in the region and inspected the workspaces, equipment and facilities of the Border Police, Strategic Pipelines, Security Police, and Emergency Situations Management Service.
The working meetings were also attended by First Deputy Minister Roland Meskhi, Deputies -Mariam Tabatadze and Giorgi Butkhuzi.
Geka Geladze received detailed information from the heads of the regional Police Department regarding the fight against crime in their operational areas, crime statistics and crime-solving rates, as well as police preventive measures.
At the working meeting, the Minister focused on the priority areas of the Ministry and expressed gratitude towards the employees for their effective work.