• საპატრულო პოლიციამ დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა - შენა...
საპატრულო პოლიციამ დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა - შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე ბათუმის პორტში 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს საგამოძიებო განყოფილებისა და საზღვრის მართვისა და კოორდინირების მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული ე.პ. დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა - შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით ბათუმის პორტის ტერიტორიაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, საქართველოში ბათუმის პორტის გავლით შემოსული ერთ-ერთი გემის ეკიპაჟის წევრის, ამჟამად ბრალდებულის სახით დაკავებული ე.პ. - ს პირადი და ნივთების შემოწმების შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს 861 აბი ფსიქოტროპული ნივთიერება.
დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა - შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტებზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 261-ე და 263-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Patrol Police Detained 1 Person at Batumi Port for Illegal Purchase and Storage ...
Patrol Police Detained 1 Person at Batumi Port for Illegal Purchase and Storage of a Large Amount of Psychotropic Substances and Illegal Importation into Georgia
As a result of operational measures and investigative actions, officers of the Investigation Department of Adjara Main Division under the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs and the Main Division for Border Management and Coordination, E.P., born in 1995, was arrested at the Batumi Port on charges of illegal purchase and storage of a large amount of psychotropic substances and illegal importation into Georgia.
Law enforcement officers detained E.P., a member of the crew of one of the ships that entered Georgia through Batumi Port, currently detained as a defendant. As a result of the inspection of the mentioned person and belongings, 861 pills of psychotropic substances were seized as evidence.
The investigation into the facts of illegal purchase and storage of large quantities of psychotropic substances and illegal import into Georgia is in progress under Articles 261 and 263 of the Criminal Code of Georgia.