• საპატრულო პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით ორი პირი დააკავა - ამოღებულია სხვად...
საპატრულო პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით ორი პირი დააკავა - ამოღებულია სხვადასხვა სახის ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით ორი პირი დააკავეს.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის, რეალიზაციის მომზადების, რეალიზაციის მცდელობის, ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო კულტივირებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა - შენახვის ფაქტებზე დაკავებული არიან: 1994 წელს დაბადებული წარსულში ნასამართლევი ლ.ქ. და თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე 1987 წელს დაბადებული ფ.გ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ლ.ქ. - ს პირადი, საცხოვრებელი ბინის, ასევე, მის მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონი“, დიდი ოდენობით მცენარე „კანაფი“, „მარიხუანა“ და უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღი.
ფ.გ. - ს მართვის ქვეშ არსებული ავტომობილიდან კი, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ნივთმტკიცებად ამოიღეს დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „ალფა პვპ“.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლით, 18-260 -ე ტერცია მუხლით, 19-260-ე ტერცია მუხლით, 265-ე მუხლით, 273-ე პრიმა მუხლითა და 236-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Patrol Police Arrested Two Persons on Drug-related Charges - Various Types of Dr...
As a result of operational measures and investigative actions conducted at different times, officers of Tbilisi Main Division of the Patrol Police Department under the Ministry of Internal Affairs have arrested two persons on drug charges.
The following persons have been arrested on charges of illegal purchase and storage of a large and especially large quantities of narcotic drugs, preparation for sale, attempted sale, illegal cultivation of a plant containing narcotic, and illegal purchase and storage of firearms: L.Q., born in 1994, with a previous conviction, and F.G., a citizen of the Republic of Turkey, born in 1987.
Law enforcement officers as a result of the personal search and search activities held in residential apartment, and locations indicated by L.Q. an especially large amount of the drug "Methadone", a large amount of the plant "Cannabis", "Marijuana" and an illegal firearm were seized.
From the car operated by F.G., officers of the Patrol Police Department seized a large amount of the drug "Alpha PVP" as evidence.
The investigation is in progress under Article 260, Article 18-260 (3), Article 19-260 (3), Article 265, Article 273 (1) and Article 236 of the Criminal Code of Georgia.