• საპატრულო პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით თბილისში ოთხი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა - შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ფაქტებზე, ირანის მოქალაქე 1995 წელს დაბადებული ა.ს., 2006 წელს დაბადებული ლ.გ., წარსულში ნასამართლევები: 2004 წელს დაბადებული ს.ნ. და 1972 წელს დაბადებული ზ.გ. დააკავეს.
დანაშაულები 12 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი, ავტომობილების ჩხრეკის შედეგად, ასევე, სხვადასხვა ლოკაციიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს, სარეალიზაციოდ გამზადებული და ლოკაციებზე განთავსებული ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის გამომშრალი „მარიხუანა“ და „მდმა“.

• Patrol Police Arrested Four Persons in Tbilisi on Drug-related Charges
As a result of operational measures and investigative actions conducted at various times, officers of Tbilisi Main Division under the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested Iranian citizens A.S., born in 1995, L.G., born in 2006, and previously convicted persons - S.N., born in 2004, and Z.G., born in 1972, on charges of facilitating the illegal purchase, storage, and sale of a large amount of narcotic drugs.
The committed crimes envision up to 12 years of imprisonment.
As a result of the personal search held to the detainees and search activities held in their vehicles, law enforcement officers also seized narcotics prepared for sale and placed at various locations as evidence, including dried "marijuana" and "MDMA".