• საპატრულო პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის ორი მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, გასაღების მომზადებისა და გასაღების მცდელობის ფაქტებზე უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 2005 წელს დაბადებული კ.ბ. და 1995 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი მ.გ. სხვადასხვა დროს დააკავეს.
სამართალდამცველებმა კ.ბ. -ს პირადი, დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, ასევე, სხვადასხვა ლოკაციიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ განთავსებული ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონი“.
ასევე ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონია“ ამოღებული მ.გ. - ს ავტომობილის ჩხრეკის შედეგად.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 18-260-ე ტერცია და 19-260-ე ტერცია მუხლებით მიმდინარეობს.

As a result of operational measures and investigative actions, the officers of Tbilisi Main Division of the Patrol Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of the conducted operational measures and investigative actions, arrested foreign citizens: K.B., born in 2005, and previously convicted M.G., born in 1995, on separate occasions for the illegal purchase, storage, preparation for sale and attempted sale of large and especially large quantities of narcotic drugs.
Law enforcement officers also seized the narcotic drug “Methadone” as evidence from various locations during the personal search of K.B. and search activities held in his temporary place of residence.
The narcotic drug “Methadone” was also seized from M.G. as a result of searching his vehicle.
The investigation is in progress under Articles 260, 18-260 (3) and 19-260 (3) of the Criminal Code of Georgia.