• საპატრულო პოლიციამ ცეცხლსასროლი იარაღებისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შე...
საპატრულო პოლიციამ ცეცხლსასროლი იარაღებისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტებზე ბათუმში 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, აჭარაში ჩატარებულ ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტებზე თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე 1996 წელს დაბადებული მ.ა. გამოავლინეს და დააკავეს.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ბათუმსა და ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტში მ.ა. - ს პირადი და დროებითი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს ცეცხსასროლი იარაღები, 14 საბრძოლო ვაზნა და რამდენიმე მჭიდი.
ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტებზე, გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Patrol Police Detained 1 Person in Batumi for Illegal Purchase, Storage and Carr...
Patrol Police Detained 1 Person in Batumi for Illegal Purchase, Storage and Carrying of Firearms and Ammunition
As a result of operational-search measures and investigative actions conducted in Adjara, officers of Adjara Main Division of the Patrol Police Department under the Ministry of Internal Affairs identified and detained M.A., a citizen of the Republic of Turkey, born in 1996, for illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition.
Officers of the Patrol Police Department, as a result of the personal search of M.A. and his place of temporary residence in Batumi and Khelvachauri Municipality, seized firearms, 14 cartridges and several magazines as evidence.
An investigation into the facts of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition is in progress under Article 236 III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.