• საპატრულო პოლიციამ ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების, პოლიციე...
საპატრულო პოლიციამ ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების, პოლიციელის მიმართ წინააღმდეგობის გაწევისა და ცრუ ინფორმაციის მიწოდების ფაქტებზე 3 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების, პოლიციელის მიმართ წინააღმდეგობის გაწევისა და ცრუ ინფორმაციის მიწოდების ფაქტებზე სამი პირი: წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის, მათ შორის იარაღის უკანონო ტარებისთვის ნასამართლევი 1988 წელს დაბადებული დ.ჯ., ასევე, წარსულში ნასამართლევი 1975 წელს დაბადებული ი.ვ. და 1995 წელს დაბადებული ლ.დ. დააკავეს.
დანაშაულები 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა პატრულირებისას შენიშნეს, რომ დ.ჯ. თან ატარებდა ცეცხლსასროლ იარაღს, რის საფუძველზეც შესაბამის სამართლებრივ ზომებს მიმართეს. დ.ჯ.- ს ჩხრეკისას მისმა თანმხლებმა პირმა ი.ვ.- მ პატრულ-ინსპექტორებს წინააღმდეგობა გაუწია. სამართალდამცველებმა იარაღი, ვაზნებითა და მჭიდით, რომელსაც დ.ჯ. მართლსაწინააღმდეგოდ ატარებდა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიებით, ასევე, დადგინდა, რომ საქმის გამოძიების პროცესში, მოწმის სახით გამოკითხვის დროს, ამჟამად ბრალდებულის სახით დაკავებულმა ლ.დ. -მ მართლმსაჯულებისთვის ხელის შეშლის მიზნით, სამართალდამცველებს ცრუ ინფორმაცია მიაწოდა.

• Patrol Police Arrested 3 Persons for Illegal Purchase, Storage and Carrying of F...
Patrol Police Arrested 3 Persons for Illegal Purchase, Storage and Carrying of Firearms, Resisting a Police Officer and Providing False Information
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Tbilisi Main Division of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested three persons for illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition, resisting a police officer and providing false information. The detainees are: D.J., born in 1988, previously convicted of various crimes, including illegal carrying of weapons, as well as previously convicted I.V., born in 1975 and L.D., born in 1995.
The committed crimes envisionს up to 7 years of imprisonment.
While patrolling, law enforcement officers noticed that D.J. was carrying a firearm, on the basis of which appropriate legal measures were taken. During the search of D.J., his companion I.V. resisted the patrol-inspectors. Law enforcement officers seized the weapon, cartridges and a magazine, carried by D.J. as evidence.
The investigation also established that in the course of the investigation, namely in the process of questioning as a witness, L.D., currently detained as an accused, provided false information to law enforcement officers in order to obstruct justice.