• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი გეკა გელაძე სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახუ...
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი გეკა გელაძე სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის დაარსების მე-10 წლისთავისადმი მიძღვნილ ღონისძიებას დაესწრო
ღონისძიებაზე სიტყვით წარდგნენ საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ხელმძღვანელი ანრი ოხანაშვილი, საქართველოს პრეზიდენტი მიხეილ ყაველაშვილი, პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე და პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი. მათ მადლობა გადაუხადეს სამსახურის თანამშრომლებს გაწეული ღვაწლისა და ქვეყნის უსაფრთხოებაში შეტანილი წვლილისთვის.
ღონისძიებაზე წუთიერი დუმილით პატივი მიაგეს გმირულად დაღუპული თანამშრომლების ხსოვნას.
დასასრულს, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ხელმძღვანელმა ანრი ოხანაშვილმა სამსახურის თანამშრომლებს სხვადასხვა ხარისხის სახელმწიფო ჯილდოები გადასცა - უწყების 328 თანამშრომელს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის პირველი ხარისხისა და საპატიო მედლები გადაეცათ.

• Minister of Internal Affairs, Geka Geladze attended the event dedicated to the 1...
Minister of Internal Affairs, Geka Geladze attended the event dedicated to the 10th anniversary of the establishment of the State Security Service
At the event, the Head of the State Security Service of Georgia, Anri Okhanashvili, President of Georgia, Mikheil Kavelashvili, Prime Minister, Irakli Kobakhidze and Chairman of the Georgian Parliament, Shalva Papuashvili delivered the opening remarks. They expressed gratitude towards the employees of the State Security Service for their service and contribution to the security of the country.
A minute of silence was observed at the event to honor the memory of heroically deceased employees.
At the end of the event, the Head of the State Security Service, Anri Okhanashvili presented the service employees with state awards of various degrees - 328 employees of the agency were awarded with the State Security Service First Class and Honorary Medals.