• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა საქართველოში სომხეთის რესპუბლიკის საგანგებ...
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა საქართველოში სომხეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან შეხვედრა გამართა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გეკა გელაძემ საქართველოში სომხეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, აშოტ სმბატიანთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
შეხვედრის ფარგლებში ხაზი გაესვა სამხრეთ კავკასიის რეგიონის მდგრადი განვითარებისათვის მშვიდობისა და თანამშრომლობის მნიშვნელობას. მხარეებმა ყურადღება გაამახვილეს რეგიონში მიმდინარე მოვლენებსა და უსაფრთხოების საკითხებზე.
გეკა გელაძემ ასევე ისაუბრა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაციის ვიზიტზე სომხეთის რესპუბლიკაში, რომელიც ივნისის თვეში შედგა. მინისტრმა აღნიშნა, რომ ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა ნაყოფიერი შეხვედრები, როგორც პრემიერ-მინისტრთან, ასევე მის სომეხ კოლეგასთან და გამოხატა მადლიერება სომხური მხარის მიმართ დელეგაციის მაღალ დონეზე მასპინძლობისთვის.
შეხვედრის მონაწილეებმა ასევე განიხილეს ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული მჭიდრო და ეფექტიანი საპოლიციო თანამშრომლობა და იმედი გამოთქვეს, რომ აღნიშნული თანამშრომლობა ერთობლივი ძალისხმევით კიდევ უფრო გაღრმავდება.

• Minister of Internal Affairs of Georgia held a meeting with the Ambassador Extra...
Minister of Internal Affairs of Georgia held a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Georgia
Geka Geladze, Minister of Internal Affairs of Georgia, held an introductory meeting with Ashot Smbatyan, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Georgia.
Within the scope of the meeting, there was emphasized the importance of peace and cooperation for the sustainable development of the South Caucasus region. The parties focused on the ongoing developments in the region and discussed existing security issues.
Geka Geladze also mentioned the visit of the delegation of the Ministry of Internal Affairs of Georgia to the Republic of Armenia, which took place in June. The Minister noted that fruitful meetings were held within the framework of the visit, both with the Prime Minister and his Armenian counterpart, and expressed gratitude to the Armenian side for hosting the delegation at a high level.
The parties also discussed the close and effective police cooperation between the law enforcement agencies of the two countries and expressed hope that this cooperation will be further deepened through joint efforts.