• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა საქართველოში თურქეთის რესპუბლიკის საგანგებ...
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა საქართველოში თურქეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან შეხვედრა გამართა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა გეკა გელაძემ საქართველოში თურქეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, ალი ქაან ორბაისთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
მხარეებმა განიხილეს საქართველოსა და თურქეთის რესპუბლიკას შორის არსებული სტრატეგიული პარტნიორობისა და მჭიდრო ორმხრივი თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხები. მათ შორის, ყურადღება გამახვილდა საქართველოსა და თურქეთის რესპუბლიკის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული ეფექტიანი პარტნიორული ურთიერთობების მნიშვნელობაზე.
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა აღნიშნა, რომ ქართული მხარე განსაკუთრებულად აფასებს თურქეთის მხარის მუდმივ მხარდაჭერას საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიმართ და იმედი გამოთქვა, რომ ერთობლივი ძალისხმევით არსებული ურთიერთობები კიდევ უფრო განმტკიცდება და გამყარდება.
შეხვედრაზე ყურადღება ასევე დაეთმო სამხრეთ კავკასიაში მიმდინარე პროცესებს და საქართველოსა და თურქეთის როლს რეგიონში სტაბილურობისა და მშვიდობის ხელშეწყობის საქმეში.

• MINISTER OF INTERNAL AFFAIRS OF GEORGIA HELD A MEETING WITH THE AMBASSADOR EXTRA...
MINISTER OF INTERNAL AFFAIRS OF GEORGIA HELD A MEETING WITH THE AMBASSADOR EXTRAORDINARY AND PLENIPOTENTIARY OF THE REPUBLIC OF TÜRKİYE TO GEORGIA
Minister of Internal Affairs of Georgia, Geka Geladze, held an introductory meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Turkiye to Georgia, Ali Kaan Orbai.
The parties discussed issues of deepening the existing strategic partnership and close bilateral cooperation between Georgia and the Republic of Turkiye. Among other topics, attention was focused on the importance of the effective partnership between the law enforcement agencies of Georgia and the Republic of Turkiye.
Minister of Internal Affairs of Georgia noted that the Georgian side deeply appreciates the continuous support of the Turkish side to the Ministry of Internal Affairs of Georgia and expressed hope that through joint efforts, the existing relations will be further strengthened and solidified.
At the meeting, attention was also paid to the ongoing processes in the South Caucasus and the role of Georgia and Turkiye in promoting stability and peace in the region.