• საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ოფიციალური სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში ანდ...
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ოფიციალური სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში ანდორას იუსტიციისა და შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაცია ეწვია
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ, როლანდ მესხმა და მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე დარახველიძემ ანდორას იუსტიციისა და შინაგან საქმეთა სამინისტროს სახელმწიფო მდივანთან, ჯოან ანტონი ლეონ პესოსთან და ანდორას პოლიციის დირექტორთან, ბრუნო ლაზნესთან შეხვედრა გამართეს.
მხარეებმა საქართველოსა და ანდორას სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული მჭიდრო და ეფექტური თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს. შეხვედრაზე ხაზგასმით აღინიშნა პოლიციის ატაშეების როლი სამართალდამცავ ორგანოებს შორის თანამშრომლობის განვითარებაში.
შეხვედრის ფარგლებში, საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ, როლანდ მესხმა და ანდორას იუსტიციისა და შინაგან საქმეთა სამინისტროს სახელმწიფო მდივანმა, ჯოან ანტონი ლეონ პესომ ხელი მოაწერეს მემორანდუმს სამართალდაცვით სფეროში თანამშრომლობის შესახებ. აღნიშნული მემორანდუმი ხელს შეუწყობს საქართველოსა და ანდორას შორის ურთიერთობის გაძლიერებას დანაშაულის წინააღმდეგ ეფექტიანი ბრძოლის მიმართულებით.
ვიზიტის ფარგლებში, დელეგაციის წევრები ასევე ეწვივნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს. სტუმრებს მომსახურების სააგენტოს დირექტორმა - ზურაბ ზუბადალაშვილმა უმასპინძლა.
დელეგაციის წევრები გაეცნენ მომსახურების სააგენტოს მუშაობის სპეციფიკას. ასევე, მიიღეს ინფორმაცია მართვის უფლების მისაღები თეორიული და პრაქტიკული გამოცდების ჩაბარების წესის, სატრანსპორტო საშუალების სარეგისტრაციო პროცედურებისა და იმ ელექტრონული სერვისების შესახებ, რომელსაც სააგენტო მოქალაქეებს სთავაზობს. სტუმრებმა სააგენტოს რუსთავის ცენტრალური დეპარტამენტის ინფრასტრუქტურა და საგამოცდო ავტოპარკიც დაათვალიერეს.
ვიზიტის დასასრულს, ანდორას სამთავროს იუსტიციისა და შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა ქართველ კოლეგებს მადლობა გადაუხადეს მასპინძლობისთვის და ქართულ მხარესთან ორი ქვეყნის სამართალდამცავი უწყებების პრიორიტეტულ საკითხებზე აქტიური თანამშრომლობის გაგრძელების მზაობა გამოთქვეს.

• The delegation of the Ministry of Justice and Internal Affairs of the Principali...
The delegation of the Ministry of Justice and Internal Affairs of the Principality of Andorra visited the Ministry of Internal Affairs of Georgia as part of an official visit
The First Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia, Roland Meskhi, and Deputy Minister, Aleksandre Darakhvelidze held a meeting with the Secretary of State for Justice and the Interior of the Principality of Andorra, Joan Antoni Leon Peso, and the Director of Police Force of Andorra, Bruno Lasne.
The parties discussed the importance of the existing close and effective cooperation between the law enforcement agencies of Georgia and Principality of Andorra. During the meeting, special emphasis was placed on the role of police attachs in strengthening cooperation between law enforcement bodies.
Within the scope of the meeting, the First Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia, Roland Meskhi, and the Secretary of State for Justice and the Interior of the Principality of Andorra, Joan Antoni Leon Peso, signed a memorandum of understanding on law enforcement cooperation. This Memorandum aims to enhance the relations between Georgia and the Principality of Andorra, particularly in the area of combating crime effectively.
The delegation also visited the LEPL Service Agency of the Ministry of Internal Affairs. The guests were hosted by the Director of the Service Agency, Zurab Zubadalashvili.
The delegation members were familiarized with the operations of the Service Agency. They received information about the rules for passing theoretical and practical exams for obtaining driving licenses, vehicle registration procedures, and the electronic services the agency offers to citizens. The guests also inspected the infrastructure of the Agency’s Rustavi Central Department and its testing vehicle fleet.
At the conclusion of the visit, representatives of the Ministry of Justice and Internal Affairs of the Principality of Andorra thanked their Georgian counterparts for their warm hospitality and expressed their readiness to continue working on priority issues between the law enforcement agencies of two countries.