• შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის და ეროვნულ სატყეო სააგენტოს თანამშრომლებმა ს...
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის და ეროვნულ სატყეო სააგენტოს თანამშრომლებმა სახერხი საამქროს რეგისტრაციის მოთხოვნათა დარღვევისა და მერქნიანი მცენარის უკანონო გაჩეხვის ფაქტზე ერთი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს, ხაშურის რაიონული სამმართველოსა და სსიპ ეროვნული სატყეო სააგენტოს შიდა ქართლის სატყეო სამსახურის თანამშრომლების მიერ, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სახერხი საამქროს რეგისტრაციის მოთხოვნათა დარღვევისა და მერქნიანი მცენარის უკანონო გაჩეხვის ფაქტზე, 1969 წელს დაბადებული ი.გ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებული, ხაშურის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთი სოფლის მიმდებარედ არსებულ ტყის მასივში ფლობდა არარეგისტრირებულ სახერხ საამქროს, სადაც დამონტაჟებული ჰქონდა ე.წ. ლენტური ხერხი.
სამართალდამცველებმა, ხაშური-სურამის ხელოვნურად გაშენებულ ერთ-ერთ სატყეო უბანზე, დაკავებულის მიერ უკანონოდ გაჩეხილი 12 ძირი წიწვოვანი ჯიშის ხის მორი, ასევე, დაუდგენელ დროს მის მიერ უკანონოდ მოპოვებული და დასაწყობებული, 70 ერთეული, დანაწევრებული ხის მორი ამოიღეს.
გამოძიება, სახერხი საამქროს რეგისტრაციის მოთხოვნათა დარღვევისა და მერქნიანი მცენარის უკანონო გაჩეხვის ფაქტზე, სისხლის სამართლის კოდექსის 287-ე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით და 303-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.

Shida Kartli Police Department and National Forestry Agency employees arrested one person for violating sawmill registration requirements and illegal felling of wood plants
As a result of joint operational measures and investigative actions conducted by the Detectives Division of Shida Kartli Police Department and Khashuri Police Division of the Ministry of Internal Affairs along with Shida Kartli Forestry Service of LEPL National Forestry Agency, I.G., born in 1969, was arrested for violating sawmill registration requirements and illegal felling of wood plants.
The committed crime envisions up to 5 years of imprisonment.
The investigation established that the detainee owned an unregistered sawmill in a forest area located near the villages of Khashuri Municipality, where he had installed the so-called electric band saw.
Law enforcement officers seized 12 logs of coniferous species illegally cut down by the detainee in one of the artificially planted forest areas on Khashuri-Surami territory, as well as 70 pieces of split logs illegally obtained and stored by the detainees at an unverified period of time.
The investigation into the violation of the requirements for the registration of a sawmill and the illegal felling of wood plants is in progress under 287, part I and Article 303 part I of the Criminal Code of Georgia.