• შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ...
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნეს - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი, 1975 წელს დაბადებული ვ.ტ განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტირძნისში მცხოვრებ ლ.მ.-ს მისსავე საცხოვრებელ სახლში, კონფლიქტის ნიადაგზე ცივი იარაღით, გულ-მკერდის არეში ჭრილობები მიაყენა. მიღებული დაზიანებების შედეგად ლ.მ. შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.

• Shida Kartli Police Department officers solved a case of premeditated murder as ...
Shida Kartli Police Department officers solved a case of premeditated murder as a result of immediate activities - 1 person arrested
As a result of immediate operational measures and investigative actions, officers of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested V.T., born in 1975, who had a previous conviction, on charges of premeditated murder.
The investigation established that the accused person, in the village of Tirdznisi, Gori Municipality, inflicted wounds to the chest area with a cold steel to L.M. in her own house on the grounds of conflict. As a result of the injuries received, L.M. died at the scene.
As a result of immediate investigative actions carried out by law enforcement officers, V.T. was arrested.