• შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ...
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნეს - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის ბრალდებით 1981 წელს დაბადებული ზ.ნ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბებნისში, 1981 წელს დაბადებულმა ზ.ნ.-მ ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით თანასოფლელი - 1975 წელს დაბადებული ზ.ი. მოკლა.
ინფორმაციის მიღებისთანავე, ადგილზე დაუყოვნებლივ გამოცხადდნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფების თანამშრომლები, რა დროსაც დანაშაულის ჩამდენმა პირმა სამართალდამცველების მიმართულებით რამდენიმე გასროლა განახორციელა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სროლის შედეგად დაზიანება მიიღო შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის ორმა თანამშრომელმა. ორივე მათგანი შესაბამისი სამედიცინო დახმარების აღმოჩენის მიზნით კლინიკაშია მოთავსებული.

• Shida Kartli Police Department Officers Solved the Case of Premeditated Murder -...
As a result of immediate operative and investigative actions, officers of Shida Kartli Police and Special Tasks Departments of the Ministry of Internal Affairs arrested Z.N., born in 1981, on charges of premeditated murder.
The investigation established that in the village of Bebnisi, Kareli Municipality, Z.N., born in 1981, killed his fellow villager, Z.I., born in 1975, with a firearm.
Upon receiving the information, employees of the relevant units of the Ministry of Internal Affairs immediately arrived at the scene, which was followed by several shots to the direction of the police officers from the side of the perpetrator, who fled the scene afterwards.
Two employees of Shida Kartli Police Department were injured as a result of the shooting. Both of them have been transported to the hospital for appropriate medical assistance.
As a result of the investigative actions conducted by law enforcement officers, Z.N. was arrested as a result of immediate activities.