• შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა მერქნიანი მცენარის უკანონო გა...
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა მერქნიანი მცენარის უკანონო გაჩეხვის ბრალდებით ერთი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის ხაშურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მერქნიანი მცენარის უკანონო გაჩეხვის ბრალდებით, 1999 წელს დაბადებული თ.ნ. დააკავეს.
დანაშაული 3 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ხაშურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ალის სატყეო უბნის ერთ-ერთ მონაკვეთზე ფოთლოვანი ჯიშის მერქანი, შემდგომში რეალიზაციის მიზნით უკანონოდ გაჩეხა.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებული სოფელ ალის ტერიტორიაზე იმ დროს დააკავეს, რომელსაც სახელმწიფო სანომრე ნიშნის გარეშე არსებული ავტომობილით, უკანონოდ მოპოვებული ხის მასალა გადაჰქონდა.
გამოძიება მერქნიანი მცენარის უკანონო გაჩეხვის ფაქტზე, სისხლის სამართლის კოდექსის 303-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.

• Shida Kartli Police Department officers arrested one person on charges of illega...
Shida Kartli Police Department officers arrested one person on charges of illegal felling of wood plants
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Khashuri Police Division of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested T.N., born in 1999, on charges of illegal felling of wood plants.
The committed crime envisions up to 3 years of imprisonment.
The investigation established that the accused person illegally cut deciduous timber in one of the forestry sections of Ali village forest district of Khashuri municipality for the purpose of further sale.
Law enforcement officers arrested the accused person on the territory of Ali village while he was transporting illegally appropriated timber in a vehicle without a state license plate.
An investigation into the illegal felling of a wood plants is in progress under Article 303, Part 1 of the Criminal Code of Georgia.