• შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა სახერხი საამქროს რეგისტრაციის...
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა სახერხი საამქროს რეგისტრაციის მოთხოვნათა დარღვევის ბრალდებით ერთი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის ქარელის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სახერხი საამქროს რეგისტრაციის მოთხოვნათა დარღვევის ბრალდებით, 1954 წელს დაბადებული ო.ღ. დააკავეს.
დანაშაული 3 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულს ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ რუისში, საკუთარ მიწის ნაკვეთზე არსებულ შენობა-ნაგებობაში მოწყობილი ჰქონდა არარეგისტრირებული სახერხი საამქრო, რომლის დათვალიერების შედეგად სამართალდამცველებმა ნივთმტკიცების სახით ე.წ. ლენტური ტიპის ხერხი ამოიღეს. ასევე, საამქროს ტერიტორიაზე ნანახი და ამოღებულ იქნა 70 ცალი წიწვოვანი ჯიშის ხის მორი.
გამოძიება სახერხი საამქროს რეგისტრაციის მოთხოვნათა დარღვევის ფაქტზე, სისხლის სამართლის კოდექსის 287- ე პრიმა მუხლის 1-ელი ნაწილით მიმდინარეობს.

• Shida Kartli Police Department officers arrested one person on charges of violat...
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Kareli Police Division of Shida Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs arrested O.Gh., born in 1954, on charges of violating sawmill registration requirements.
The committed crime envisions up to 3 years of imprisonment.
The investigation established that the defendant had set up an unregistered sawmill in a building on his own land plot in the village of Ruisi, Kareli Municipality. As a result of the inspection, law enforcement officers seized a so-called band saw as evidence. 70 pieces of coniferous wood logs were detected and seized on the territory of the sawmill as well.
An investigation into the fact of violation of the sawmill registration requirements is in progress under Article 287, I part of the Criminal Code of Georgia.