• შინაგან საქმეთა მინისტრი გეკა გელაძე სამინისტროს საექსპერტო - კრიმინალისტიკურ დე...
შინაგან საქმეთა მინისტრი გეკა გელაძე, მოადგილე გიორგი ბუთხუზთან ერთად სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტს ეწვია.
მინისტრმა ექსპერტიზის სხვადასხვა მიმართულების სივრცეები დაათვალიერა. მათ შორის: ბიოლოგიური, ქიმიური, ნარკოლოგიური, კალიგრაფიული და დოკუმენტების ტექნიკური ლაბორატორიები.
გეკა გელაძეს და გიორგი ბუთხუზს საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის დირექტორმა მამუკა ჯანგულაშვილმა დეპარტამენტის საქმიანობისა და ძირითადი მიმართულებების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა.
შინაგან საქმეთა მინისტრი დეპარტამენტის ინფრასტრუქტურის დათვალიერებისას ადგილზე გაეცნო ექსპერტების მუშაობის სპეციფიკას. გეკა გელაძემ საგამოძიებო პროცესში კრიმინალისტიკური ექსპერტიზის მნიშვნელობაზე ისაუბრა და დეპარტამენტის თანამშრომლებს გაწეული ეფექტიანი საქმიანობისთვის მადლობა გადაუხადა.

• Minister of Internal Affairs Geka Geladze visited the Ministry's Forensic-crimin...
Minister of Internal Affairs, Geka Geladze, along with the Deputy Minister, Giorgi Butkhuzi, visited the Forensic-criminalistics Department of the Agency.
The Minister inspected the areas of various directions of expertise, including - biological, chemical, narcology, calligraphy and document technical laboratories.
Director of the Forensic-criminalistics Department, Mamuka Jangulashvili familiarized Geka Geladze and Giorgi Butkhuzi with detailed information regarding the department's activities and main areas of operation.
While inspecting the department's infrastructure, the Minister of Internal Affairs got acquainted with the specifics of the experts' activities on site. Geka Geladze focused on the importance of forensic expertise in the investigation process and expressed gratitude towards the personnel of the mentioned structural unit for their effective work.