• შინაგან საქმეთა მინისტრი სახალხო დამცველს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა გეკა გელაძემ სახალხო დამცველთან, ლევან იოსელიანთან გაცნობითი შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე ადამიანის უფლებების დაცვის კუთხით ქვეყანაში არსებული ვითარება განიხილეს.
გეკა გელაძემ ხაზი გაუსვა სახალხო დამცველის ინსტიტუტის საქმიანობის მნიშვნელობას და აღნიშნა, რომ ადამიანის უფლებების დაცვის სტანდარტის კიდევ უფრო გაუმჯობესების მიზნით, მნიშვნელოვანია ორ ინსტიტუციას შორის თანამშრომლობის გაღრმავება. მინისტრის თქმით, ადამიანის უფლებებისა და მათი უსაფრთხოების დაცვა სამინისტროსთვის პრიორიტეტულ საკითხს წარმოადგენს.
თავის მხრივ, ლევან იოსელიანი მინისტრს სახალხო დამცველის ინსტიტუტის საქმიანობის ძირითად მიმართულებებზე ესაუბრა და პარტნიორობის კიდევ უფრო მეტად გაღრმავების მზაობა გამოთქვა.
შეხვედრას შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე, როლანდ მესხი, მოადგილეები ალექსანდრე დარახველიძე და შალვა თადუმაძე დაესწრნენ.

• Minister of Internal Affairs Held Meeting with the Public Defender
Minister of Internal Affairs, Geka Geladze held an introductory meeting with Public Defender, Levan Ioseliani.
The meeting focused on the current situation in the country in terms of human rights protection.
Geka Geladze outlined the importance of the activities of the Public Defender Institute and noted that in order to further enhance the standard of human rights protection, it is important to deepen cooperation between the two institutions. According to the Minister, the protection of human rights and their security is a priority for the Ministry.
In turn, Levan Ioseliani reviewed with the Minister the main directions of the activities of the Public Defender Institute and expressed his readiness to further enhance the existing partnership.
The meeting was attended by the First Deputy Minister of Internal Affairs, Roland Meskhi, Deputies -Aleksandre Darakhvelidze and Shalva Tadumadze.