• შინაგან საქმეთა მინისტრი საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ „112“-ს ეწვი...
შინაგან საქმეთა მინისტრი, გეკა გელაძე, მოადგილესთან, გიორგი ბუთხუზთან ერთად, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ „112“-ს ეწვია. გეკა გელაძე ცენტრის თანამშრომლებს შეხვდა და 112-ის ინფრასტრუქტურა დაათვალიერა.
შინაგან საქმეთა მინისტრსა და მის მოადგილეს 112-ის დირექტორმა, გიორგი არსოშვილმა, ცენტრის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა. თავის მხრივ მინისტრმა, ყურადღება გაამახვილა სამინისტროს პრიორიტეტულ მიმართულებებზე და თანამშრომლებს გაწეული ეფექტიანი საქმიანობისთვის მადლობა გადაუხადა.
საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრის დათვალიერებისას, შინაგან საქმეთა მინისტრი ადგილზე გაეცნო გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვისა და საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების უზრუნველყოფისთვის მოქმედი ვიდეომეთვალყურეობის სისტემას, ასევე, 112-ის ოპერატორების მუშაობის სპეციფიკის დეტალები მოისმინა და მათ, პროფესიული საქმიანობის განხორციელებაში, წარმატება უსურვა.

Minister of Internal Affairs, Geka Geladze, together with his deputy, Giorgi Butkhuzi, visited the Public Safety Command Center “112”. Geka Geladze met with the center’s employees and viewed the 112 infrastructure.
The Director of 112, Giorgi Arsoshvili, briefed the Minister of Internal Affairs and his deputy regarding the main areas of the center’s activities, while the Minister focused on the priority areas of the ministry and expressed gratitude towards the employees for their effective work.
During the visit to the Public Safety Command Center, the Minister of Internal Affairs got familiarized with the video surveillance system in place for operational management of emergency assistance and ensuring traffic safety. Geka Geladze also received detailed information on the specifics of the work of 112 operators and wished them success in their professional activities.