• შინაგან საქმეთა მინისტრმა გეკა გელაძემ გუდაურთან სამაშველო ოპერაციის დროს ტრაგიკ...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა გეკა გელაძემ გუდაურთან სამაშველო ოპერაციის დროს ტრაგიკულად დაღუპულთა ხსოვნას პატივი მიაგო
შინაგან საქმეთა მინისტრი, გეკა გელაძე, ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრთან, მიხეილ სარჯველაძესთან ერთად, 2022 წელს გუდაურთან მომხდარი ტრაგედიის ადგილზე იმყოფებოდა.
მინისტრებმა სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპულების ხსოვნას პატივი მიაგეს და მემორიალი გვირგვინით შეამკეს.
გარდაცვლილთა სულების მოსახსენიებელ პანაშვიდს ასევე, დაესწრნენ შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები, სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელი პირები, ჯანდაცვის სამინისტროს წარმომადგენლები, მეხანძრე-მაშველები, სასაზღვრო პოლიციის მფრინავები და გარდაცვლილთა ოჯახის წევრები.
ტრაგიკული შემთხვევა 2022 წლის, 29 ივლისს გუდაურთან მოხდა, რა დროსაც ბორტზე მყოფი 8 ადამიანი - შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის მფრინავები, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მაშველები და ექიმები დაიღუპნენ.

• Minister of Internal Affairs, Geka Geladze paid tribute to the memory of those w...
Minister of Internal Affairs, Geka Geladze paid tribute to the memory of those who tragically died during the rescue operation near Gudauri
Minister of Internal Affairs, Geka Geladze, along with the Minister of IDPs from the Occupied Territories, Labor, Health and Social Protection, Mikheil Sarjveladze, visited the site of the tragedy that took place near Gudauri in 2022.
The ministers paid tribute to the memory of those who died in the line of duty and laid wreaths at the memorial.
The memorial service for the deceased was also attended by deputy ministers of Internal Affairs, heads of various departments of the ministry, representatives of the Ministry of Health, firefighters, border police pilots and family members of the deceased.
The tragic incident occurred near Gudauri on July 29, 2022, that claimed lives of 8 people on board, including - pilots of the Border Police of the Ministry of Internal Affairs, rescuers of the Emergency Situations Management Service and doctors.