• შინაგან საქმეთა მინისტრმა გორში თავდასხმის შედეგად დაშავებული პოლიციელები მოინა...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გეკა გელაძემ გორში მომხდარი თავდასხმის შედეგად დაჭრილი და დაშავებული პოლიციელები მოინახულა.
მინისტრმა დაზარალებული სამართალდამცველების ჯანმრთელობის მდგომარეობის შესახებ ექიმებისგან დეტალური ინფორმაცია მიიღო. გეკა გელაძე კლინიკაში მოთავსებულ პოლიციელებს გაესაუბრა და მათ გამოჯანმრთელება უსურვა.
მინისტრთან ერთად, დაზარალებული სამართალდამცველები პირველმა მოადგილემ, როლანდ მესხმა და შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა, კახაბერ მურადაშვილმა მოინახულეს.
მიმდინარე წლის 16 ივლისს, გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხელთუბანში, სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს, შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებზე, რამდენიმე მოქალაქის მხრიდან თავდასხმა განხორციელდა. მომხდარის შედეგად, სამ პოლიციელს ცივი იარაღით ჭრილობები მიაყენეს, ხოლო ერთს სახის არეში სხვადასხვა სიმძიმის დაზიანებები აღენიშნება.
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, მომხდართან დაკავშირებით, ბრალდებულის სახით, 5 პირი დააკავეს. გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე პრიმა მუხლის მეორე ნაწილით მიმდინარეობს.

• Minister of Internal Affairs Visited Police Officers Injured as a result of the ...
Minister of Internal Affairs, Geka Geladze visited the police officers injured and wounded as a result of the assault that took place in Gori.
The Minister received detailed information from doctors regarding the health condition of the injured law enforcement officers. Geka Geladze conversed to the police officers hospitalized in the clinic and wished them a speedy recovery.
Along with the Minister, the injured law enforcement officers were also visited by the First Deputy Minister Roland Meskhi, and the Director of Shida Kartli Police Department, Kakhaber Muradashvili.
On July 16 of the current year, in the village of Kheltubani, Gori Municipality, several citizens attacked the employees of Shida Kartli Police Department while they were performing their official duties. As a result of the incident, three police officers were stabbed, and one was sustained traumas of different gravity in face area.
Officers of Shida Kartli Police Department have arrested 5 individuals as accused persons in connection with the incident. The investigation is in progress under Article 353 (1) of the Criminal Code of Georgia.