შინაგან საქმეთა მინისტრმა გეკა გელაძემ იმერეთის რეგიონში სამუშაო შეხვედრები გამართა. მინისტრი იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტისა და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელ პირებს შეხვდა.
სამუშაო შეხვედრაზე, მინისტრმა დეტალურად მიიღო ინფორმაცია იმერეთის რეგიონში დანაშაულთან ბრძოლისა და საპოლიციო პრევენციული ღონისძიებების შესახებ.
შეხვედრაზე დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა პირებმა შინაგან საქმეთა მინისტრს რეგიონში დანაშაულის სტატისტიკა და გახსნის მაჩვენებელი გააცნეს.
გეკა გელაძე პირველ მოადგილესთან როლანდ მესხთან და მოადგილესთან გიორგი ბუთხუზთან ერთად, ასევე ეწვია დაცვის პოლიციას, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურს და იმერეთის საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ სამსახურს, სადაც შესაბამისი ტექნიკა, აღჭურვილობა და ლაბორატორიები დაათვალიერა.
შინაგან საქმეთა მინისტრი იმერეთის რეგიონში ვიზიტისას, ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტში დაცვის პოლიციისა და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებს შეხვდა.

• Minister of Internal Affairs Held Working Meetings in Imereti Region
Minister of Internal Affairs, Geka Geladze held working meetings in Imereti Region. The Minister met with the leadership of Imereti Police and the Patrol Police Departments.
At the working meeting, the Minister received detailed information regarding the fight against crime and police preventive measures held in the Imereti Region.
At the meeting, the leadership of the department introduced the Minister of Internal Affairs with crime statistics and the results of the crime-solving index in the region.
Geka Geladze, along with the First Deputy Minister, Roland Meskhi and Deputy Minister, Giorgi Butkhuzi, also visited the Security Police, the Emergency Situations Management Service and Imereti Forensic-criminalistics Service, where they viewed the relevant gear, equipment and laboratories.
During his visit to Imereti region, the Minister of Internal Affairs met with employees of the Security Police and Patrol Police Departments at Kutaisi International Airport.