• შინაგან საქმეთა მინისტრმა პოლიციის დეპარტამენტების დირექტორებთან სამუშაო შეხვედ...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა გეკა გელაძემ, პირველ მოადგილესთან, როლანდ მესხთან ერთად, ბათუმში, პოლიციის დეპარტამენტების ხელმძღვანელებთან სამუშაო შეხვედრა გამართა.
გეკა გელაძემ პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი პირებისგან დანაშაულთან ბრძოლისა და საპოლიციო პრევენციული ღონისძიებების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მოისმინა. მათ შორის საუბარი შეეხო ზაფხულის სეზონთან დაკავშირებით, საქართველოში უსაფრთხო ტურისტული გარემოს უზრუნველყოფის მიმართულებით უწყების მიერ გადადგმულ ნაბიჯებსაც.
შეხვედრაზე აღინიშნა, რომ ზაფხულის სეზონთან დაკავშირებით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები საქართველოს მასშტაბით, მათ შორის აჭარის რეგიონში უსაფრთხო გარემოს უზრუნველსაყოფად გაძლიერებული რესურსით არიან მობილიზებულები.
შეხვედრაზე ყურადღება გამახვილდა საპოლიციო საქმიანობის ეფექტიანობის ამაღლების მიზნით გატარებულ ღონისძიებებსა და მიმდინარე რეფორმებზე.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა პოლიციის დეპარტამენტების წარმომადგენლებს, საზოგადოებრივი უსაფრთხოებისა და მართლწესრიგის დაცვისთვის მადლობა გადაუხადა და წარმატებები უსურვა.

• Minister of Internal Affairs Held a Working Meeting with the leadership of the P...
Minister of Internal Affairs, Geka Geladze, along with the First Deputy Minister, Roland Meskhi held a working meeting with the leadership of police departments in Batumi.
Geka Geladze received detailed information from the heads of the Police Departments on the fight against crime and police preventive measures. Among other topics, the meeting focused on the steps taken by the agency to ensure a safe tourist environment in Georgia during the summer season.
It was noted at the meeting that in connection with the summer season, employees of the Ministry of Internal Affairs are mobilized with enhanced resources to ensure a safe environment throughout Georgia, including Adjara region.
The meeting focused on the measures taken to increase the efficiency of police activities and ongoing reforms.
The Minister of Internal Affairs expressed gratitude towards the representatives of the police departments for their efforts in maintaining public safety, the rule of law and wished them success.