• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ინტერპოლის წითელი ცირკულარით ძებნილი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ინტერპოლის მიერ წითელი ცირკულარით ძებნილი, წარსულში ნასამართლევი, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე - 1988 წელს დაბადებული ი.ე. დააკავეს.
დაკავებული ი.ე. თურქეთის რესპუბლიკის მიერ, განზრახ მკვლელობისა და იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით იძებნებოდა.
ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა საქართველოს საზღვარი ჯერ კიდევ მაშინ გადმოკვეთა, ვიდრე მასზე საერთაშორისო ძებნა გამოცხადდებოდა.
სამართალდამცველების მიერ, ინტენსიურ რეჟიმში ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად მოხდა დამნაშავე პირის ადგილსამყოფლის დადგენა და მისი დაკავება.

The officers of the Detective Division of the Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, arrested I.E., a citizen of the Republic of Turkey, born in 1988, who was wanted by Interpol's Red Notice.
The detainee, I.E., was wanted by the Republic of Turkey on charges of premeditated murder and illegal acquisition, storage and carrying of weapons.
The investigation revealed that the accused crossed the Georgian border before an international search warrant was issued for him.
As a result of intensive investigative actions carried out by law enforcement officers, the whereabouts of the perpetrator were determined and he was arrested.