• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ პროსტიტუციის ხელშეწყობის და პროსტიტუციისთვის ადგილის...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ პროსტიტუციის ხელშეწყობის და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით 12 პირი დააკავა
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგისა და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს უფროსის - თორნიკე მარსაგიშვილის ბრიფინგი:
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, გენერალურ პროკურატურასთან ერთად, ბოლო 24 საათში, თბილისსა და სამეგრელოს რეგიონში, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, კომპლექსურად ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პროსტიტუციის ხელშეწყობისა და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით, 12 პირი დააკავეს და 13 ობიექტი დახურეს.
დაკავებულებს შორის არიან როგორც საქართველოს, ასევე, ჩინეთის მოქალაქეები.
სამართალდამცველების მიერ სისხლის სამართლის საქმეზე ჩატარებული ფარული საგამოძიებო მოქმედებების, კერძოდ - აუდიო და ვიდეო ჩაწერის შედეგად მოპოვებული მტკიცებულებებით დადასტურდა, რომ ობიექტების მენეჯერები და ადმინისტრატორები, პროსტიტუციაში ჩაბმულ ქალებს სისტემატურად ხელს უწყობდნენ. კერძოდ, მათ თბილისში, მარჯანიშვილის, აღმაშენებლის, დადიანისა და წინამძღვრიშვილის ქუჩებზე მდებარე ობიექტებში ფართებს გარკვეული თანხის სანაცვლოდ გადასცემდნენ.
გამოძიებით, ასევე, დგინდება, რომ აღნიშნული ობიექტების ადმინისტრატორები, პროსტიტუციაში ჩაბმულ ქალებს, კლიენტების მოძიებაშიც ეხმარებოდნენ, სანაცვლოდ კი ისინი ბრალდებულებს სექსუალური მომსახურების გაწევის შედეგად მიღებული ანაზღაურებიდან თანხას უხდიდნენ.
ასევე, დგინდება, რომ აღნიშნული ობიექტების ძირითად შემოსავალს, პროსტიტუციის ხელშეწყობის შედეგად მიღებული თანხა წარმოადგენდა. სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, სავარაუდოდ, პროსტიტუციის ხელშეწყობის შედეგად მიღებული ფული ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
დანაშაულები 4 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 254-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც პროსტიტუციის ხელშეწყობასა და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემას გულისხმობს.

• Ministry of Internal Affairs Arrested 12 Persons on Charges of Promoting Prostit...
Ministry of Internal Affairs Arrested 12 Persons on Charges of Promoting Prostitution and Providing Lodging to Prostitution
Briefing of Tornike Marsagishvili, Head of the Division for the Fight against Trafficking and Illegal Migration under the Main Division for Combating Organized Crime of the Central Criminal Police Department:
On the basis of judge's ruling, employees of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, along with the Prosecutor General's Office, as a result of complex investigative actions conducted in Tbilisi and Samegrelo region within the last 24 hours, 12 individuals have been arrested and 13 facilities have been closed on charges of promoting prostitution and providing lodging to prostitution.
Among the detainees are both Georgian and Chinese citizens.
The evidence obtained as a result of the covertly held investigative actions carried out by law enforcement officers, namely audio and video recordings, confirmed that the managers and administrators of the facilities supported women involved in prostitution on the regular basis. In particular, they provided them with premises in the facilities located on Marjanishvili, Agmashenebeli, Dadiani and Tsinamdzgvrishvili streets in Tbilisi in exchange for a certain amount of cash.
The investigation also established that the administrators of the aforementioned facilities also assisted women involved in prostitution to find clients, and in return, received income as a result of providing sexual services.
It is also established that the main income of the aforementioned facilities was the income received as a result of supporting prostitution. In the course of the search, law enforcement officers seized money allegedly obtained through the facilitation of prostitution as evidence.
The committed crimes envision up to 4 years of imprisonment.
The investigation is underway under Article 254 of the Criminal Code of Georgia, which refers to the facilitation of prostitution and providing a place for prostitution.