• შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში შიდა საფეხბურთო ტურნირის ფინალური მატჩი გ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროში შიდა საფეხბურთო ტურნირი მიმდინარეობს, რომელშიც სამინისტროს სხვადასხვა სტრუქტურული დანაყოფის გუნდები მონაწილეობდნენ. ფინალურ მატჩში ერთმანეთს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურისა და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის გუნდები დაუპირისპირდნენ. დაძაბულ მატჩში, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის გუნდმა გამარჯვება მოიპოვა და უკვე ზედიზედ მესამედ ჩემპიონი გახდა.
მატჩის ბოლოს, შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გეკა გელაძემ ტურნირისთვის სპეციალურად განკუთვნილი თასი გამარჯვებულ გუნდს გადასცა, ხოლო გუნდის ფეხბურთელები - მედლებით დააჯილდოვა. მინისტრმა სპეციალური პრიზი გადასცა ტურნირის ბომბარდირს - ლაშა კობახიძეს, რომელმაც ტურნირის განმავლობაში, მეტოქის კარში 18 გოლის გატანა შეძლო.
მეორე და მესამე ადგილზე გასული დაცვის პოლიციის და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის გუნდის მოთამაშეები, შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - ალექსანდრე დარახველიძემ და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თავმჯდომარემ - თეიმურაზ კუპატაძემ მედლებით დააჯილდოვეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში საფეხბურთო ტურნირი, ტრადიციულად, ყოველ წელს იმართება, რომელიც მიზნად ისახავს უწყების თანამშრომლებს შორის ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციას.

• The final match of the internal football tournament was held at the Academy of t...
The final match of the internal football tournament was held at the Academy of the Ministry of Internal Affairs
An internal football tournament is being held at the Ministry of Internal Affairs, in which teams from various structural units of the Ministry are taking part. The teams of Emergency Situations Management Service and the Security Police Department faced each other in the final match. During the tense match, the team of the Emergency Situations Management Service achieved victory and became the champion for the third time.
At the end of the match, the Minister of Internal Affairs, Geka Geladze, handed over the winner team with a cup specially designated for the tournament, and awarded the team's players with medals. The Minister presented a special prize to the tournament's top scorer - Lasha Kobakhidze, who managed to score 18 goals during the tournament.
The players of the Security Police and Patrol Police Department teams that came on second and third places were awarded with medals by the Deputy Minister of Internal Affairs - Aleksandre Darakhvelidze and the Chairman of the Security Police Department - Teimuraz Kupatadze.
The football tournament is held at the Ministry of Internal Affairs each year as a tradition, which aims to popularize a healthy lifestyle among the employees of the agency.