შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურში, დევდორაკში დამონტაჟებული ადრეული შეტყობინების სისტემიდან, რომელიც კალაპოტში დინების მინიმალური აწევის შემთხვევაში ცვლილებას აფიქსირებს, შემოვიდა სასიგნალო შეტყობინება.
პროტოკოლის შესაბამისად, სასაზღვრო გამშვები პუნქტი „დარიალიდან“ უსაფრთხო ადგილზე მოხდა ევაკუაცია საპატრულო პოლიციის, საბაჟო სამსახურის, სასაზღვრო პოლიციის და ყველა იმ კერძო კომპანიის თანამშრომლის, რომლებიც დასაქმებულები არიან გამშვებ პუნქტზე.
მონიტორინგის მიზნით ადგილზე იმყოფებიან შინაგან საქმეთა სამინისტროს ყველა შესაბამისი დანაყოფები. დაშავებული არავინ არის.
ამავდროულად, პრევენციის მიზნით მოხდა საავტომობილო გზის დაკეტვა. მოძრაობა შეზღუდულია ორივე მიმართულებით ყველა სახის ავტოსატრანსპორტო საშუალებისთვის.

The Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs received a signal from the early warning system installed in Devdoraki gorge, which detects changes in the riverbed in case of a minimal rise of the water level.
In accordance with the protocol, the Patrol Police, Customs Service, Border Police and all employees of private companies working at the border checkpoint “Daryali” were evacuated to a safe place.
All relevant units of the Ministry of Internal Affairs are mobilized at the site for monitoring purposes. There are no casualties.
At the same time, for safety reasons the road was closed. Traffic movement is restricted in both directions for all types of transport.