შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების მიერ ჩატარებული გამოძიების პირველადი ინფორმაციით, თბილისში, თევდორე მღვდლის ქუჩაზე მდებარე ვაჭრობისთვის განკუთვნილ ერთ-ერთ შენობა-ნაგებობაში ხანძარი, სავარაუდოდ, ელექტრო-სადენების გაუმართაობამ გამოიწვია.
აღნიშნული ობიექტის მიმდებარედ განთავსებული ვიდეოსამეთვალყურეო კამერის ჩანაწერების დათვალიერებით ირკვევა, რომ ხანძრის, სავარაუდოდ, პირველი კერა, სწორედ ელექტრო-სადენებიდან ჩნდება.
მომხდარის ზუსტი მიზეზის დასადგენად, ფაქტზე დაწყებულია გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 187-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქით, რაც ცეცხლის წაკიდებით ნივთის დაზიანებას ან განადგურებას გულისხმობს.
თბილისში, თევდორე მღვდლის ქუჩაზე ხანძრის გაჩენის ფაქტზე შეტყობინება შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ 112-ში, დღეს , 26 აგვისტოს, გამთენიისას შემოვიდა.
შეტყობინების მიღებიდან უმოკლეს დროში, ადგილზე გამოცხადდნენ საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველები და დაიწყეს ხანძრის ქრობის აქტიური სამუშაოები.
ადგილზე, ასევე, მობილიზებულები იყვნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვა შესაბამისი დანაყოფები.
არსებობდა, ხანძრის მიმდებარედ არსებულ შენობებზე გავრცელების საფრთხე, თუმცა მეხანძრე-მაშველებმა ხანძრის ლიკვიდირება დროულად მოახერხეს.

According to initial information from the investigation conducted by the employees of the Ministry of Internal Affairs, a fire in a commercial building on Tevdore Mghvdli Street in Tbilisi was most likely caused by a malfunction of the electrical wiring.
A review of the video surveillance camera recordings located near the facility shows that the first source of the fire was presumably originated from the electrical wiring.
To determine the exact cause of the incident, an investigation has been launched under Article 187, Part II, Sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia, which refers to damage or destruction of a object by setting fire.
A report regarding the fire on Tevdore Mghvdli Street in Tbilisi was received today by the Public Safety Command Center 112 of the Ministry of Internal Affairs, on August 26, early in the morning.
As soon as the report was received, firefighters from the Emergency Situations Management Service arrived at the scene and launched active fire extinguishing works.
Other relevant units of the Ministry of Internal Affairs were also mobilized on the scene as well.
There was a risk of the fire spreading to nearby buildings, however firefighters managed to extinguish fire in a timely manner.