• შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალურმა ინსპექციამ სამსახურებრივი უფლებამოსილები...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალურმა ინსპექციამ სამსახურებრივი უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენებით, უაქციზო თამბაქოს ნაწარმის ჯგუფურად შენახვა - გადაზიდვის ბრალდებით 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა, გენერალურ პროკურატურასთან და სასაზღვრო პოლიციასთან ერთად ჩატარებული საგამოძიებო, საპროცესო და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, სამსახურებრივი უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენებით, უაქციზო თამბაქოს ნაწარმის ჯგუფურად შენახვა - გადაზიდვის ბრალდებით 2 პირი დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის, სახმელეთო საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის, N1 სამმართველოს (ბათუმი), მობილური ოცეულის II ჯგუფის უმცროსმა ინსპექტორმა, 1975 წელს დაბადებულმა ბ.ბ-მ, სამსახურებრივი მდგომარეობის ბოროტად გამოყენებით, მასთან დანაშაულებრივ კავშირში მყოფ მოქალაქე, 1962 წელს დაბადებულ ჯ.ლ-სთან ერთად საქართველოს ტერიტორიაზე, სარფის სასაზღვრო გამშვები-პუნქტის გვერდის ავლით, უკანონოდ გადმოიტანა „ZUMERRET”-ის ფირმის 1 200 კოლოფი უაქციზო თამბაქოს ნაწარმი, რომლის ნაწილი შემდგომი რეალიზაციის მიზნით შეინახეს სასაზღვრო-გამშვები პუნქტის მიმდებარედ, მათ სარგებლობაში არსებულ კომერციულ ფართში, რაც შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლების მიერ ჩატარებული ბ.ბ-ს და ჯ.ლ-ს პირადი და კომერციული ფართის ჩხრეკების შედეგად ნივთმტკიცებად იქნა ამოღებული.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის მე-200 მუხლის მე-2 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით და 332-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.

• The General Inspection of the Ministry of Internal Affairs arrested 2 persons on...
The General Inspection of the Ministry of Internal Affairs arrested 2 persons on charges of abusing their official authority as well as storage and transportation of excise-free tobacco products committed in group
As a result of investigative, procedural and operational measures carried out together with the Prosecutor General's Office and the Border Police, the employees of the General Inspection of the Ministry of Internal Affairs have arrested 2 persons on charges of abusing their official authority and storage and transportation of excise-free tobacco products committed in group.
The committed crime envisions up to 6 years of imprisonment.
The investigation established that B.B., born in 1975- junior inspector of the II mobile group under Land Border Protection Department, Division No. 1 (Batumi) of the Border Police of the Ministry of Internal Affairs, by abusing his official position, together with a citizen in criminal connection with him- J.L., born in 1962, illegally transported 1,200 boxes of excise-free tobacco products of “ZUMERRET” brand to the territory of Georgia, bypassing Sarpi border checkpoint, part of which was stored for further sale in the commercial premises, which was found as evidence as a result of personal search of B.B. and J.L. and search activities held in commercial premises conducted by employees of the General Inspection of the Ministry of Internal Affairs.
The investigation is in progress under Article 200, Part II, Subparagraph “C” and Article 332, Part I of the Criminal Code of Georgia.