• შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა აშშ-ში გამართულ ,,მსოფლიოს პოლიციელთა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა აშშ-ში გამართულ ,,მსოფლიოს პოლიციელთა და მეხანძრეთა თამაშებში“ ოქროსა და ვერცხლის მედლები მოიპოვეს
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა ამერიკის შეერთებულ შტატებში, ქალაქ ბირმინგემში ჩატარებულ "მსოფლიოს პოლიციელთა და მეხანძრეთა თამაშები - 2025" - ზე 4 ოქროსა და 2 ვერცხლის მედლები მოიპოვეს.
ბირმინგემში გამართულ საერთაშორისო ასპარეზობაზე მონაწილეობა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა მიიღეს.
მსოფლიოს პოლიციელთა და მეხანძრეთა საერთაშორისო ტურნირზე, ძალისმიერ წოლჭიმში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამცხე-ჯავახეთის მთავარი სამმართველოს უფროსმა კობა კობახიძემ საპრიზო პირველი ადგილი დაიკავა და ოქროს მედალი მოიპოვა.
სპორტის ამავე სახეობაში, ასევე ოქროს მედალოსანი გახდა საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომელი ლევან გილიგაშვილიც.
ხოლო, შსს-ს ლოჯისტიკის დეპარტამენტის სამმართველოს უფროსმა, ადამურ არქანიამ მკლავჭიდში 2 ოქროს მედალი მოიპოვა.
რაც შეეხება, საერთაშორისო შეჯიბრების კიდევ ორ მონაწილეს, მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორ, თეიმურაზ კალანდაძესა და ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომელს ილია ჯადუგიშვილს, მათ ძალისმიერ წოლჭიმში, ვერცხლის მედლები მოიპოვეს.
საერთაშორისო ოლიმპიადიდან დაბრუნებულ გამარჯვებულებს, თბილისის აეროპორტში შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე გიორგი ბუთხუზი, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი ლევან მაისურაძე და უწყების სხვა თანამშრომლები ოჯახის წევრებთან ერთად დახვდნენ.
აღსანიშნავია, რომ "მსოფლიოს პოლიციელთა და მეხანძრეთა თამაშები" 1985 წლიდან, ყოველ ორ წელიწადში ერთხელ, მსოფლიოს სხვადასხვა ქალაქში იმართება.
მიმდინარე წელს აღნიშნული საერთაშორისო ტურნირი ქალაქ ბირმინგემში ჩატარდა, რომელშიც 70 ქვეყნის 8 500 სპორტსმენი, სპორტის 60 სხვადასხვა სახეობაში მონაწილეობდა.

Employees of the Ministry of Internal Affairs of Georgia won 4 gold and 2 silver medals at the "World Police and Firefighter Games - 2025" held in the city of Birmingham, USA.
Employees of the Ministry of Internal Affairs of Georgia participated in the international competition held in Birmingham.
At the International World Police and Firefighter Tournament, Koba Kobakhidze, Head of Samtskhe-Javakheti Police Main Division of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, took first place in the bench press and won a gold medal.
In the same sport category, Levan Giligashvili, an employee of the Patrol Police Department, also became a gold medalist.
In addition to the mentioned, The head of the Logistics Department of the Ministry of Internal Affairs, Adamur Arkania, won 2 gold medals in arm wrestling.
As for two more participants of the international competition, the director of Mtskheta-Mtianeti Police Department, Teimuraz Kalandadze, and the employee of the Facilities Protection Department, Ilia Jadugishvili, won silver medals in powerlifting.
The winners, who returned from the International Olympics, were met at Tbilisi International airport by the Deputy Minister of Internal Affairs, Giorgi Butkhuzi, Director of the Patrol Police Department, Levan Maisuradze, and other employees of the department, along with their family members.
It is worth noting that "World Police and Firefighter Games" is held in different cities across the world once in every two years since 1985.
This year, the mentioned international tournament was held in Birmingham, in which 8,500 athletes from 70 countries participated in 60 different sport categories.