• შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა შაორის ახალგაზრდულ ბანაკში შეხვედრა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელმა პირებმა რაჭაში, შაორის ახალგაზრდულ ბანაკში საინფორმაციო-შემეცნებითი შეხვედრა გამართეს.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის ფორმატში ჩატარდა და ახალგაზრდებს საშუალება მიეცათ, მათთვის საინტერესო და მნიშვნელოვანი საკითხების შესახებ ამომწურავი ინფორმაცია მიეღოთ.
აღნიშნული შეხვედრის მთავარი მიზანი მოზარდებში საზოგადოებრივი უსაფრთხოებისა და მართლწესრიგის შესახებ ცნობიერების ამაღლებაა. დანაყოფების ხელმძღვანელებმა საგზაო მოძრაობის წესებსა და სამოქალაქო უსაფრთხოებასთან დაკავშირებით, აგრეთვე ტრეფიკინგის, დისკრიმინაციის, ქალთა და ოჯახური ძალადობის, სამართალდამცავ უწყებასთან დროული თანამშრომლობის მნიშვნელობასა და დანაშაულის პრევენციის შესახებ ისაუბრეს.
ახალგაზრდული ბანაკი საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით იმართება და შინაგან საქმეთა სამინისტრო, შაორის ბანაკში მეორე წელია, აქტიურად მონაწილეობს ახალგაზრდებთან გამართულ საინფორმაციო შეხვედრებში.

Heads of various departments of the Ministry of Internal Affairs held an informational and cognitive meeting at Shaori Youth Camp in Racha.
The main goal of the meeting was to raise awareness among under-aged persons on public safety and the rule of law.
Up to 100 under-aged persons received information on important and topical issues for them, including: traffic rules and civil safety, as well as trafficking, discrimination, domestic violence and violence against women, the importance of timely cooperation with law enforcement agencies, and crime prevention.
The meeting was held in Q&A format and young people were given the opportunity to receive comprehensive information on interesting and important issues.
The youth camp is being held with the support of the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia.