• შსს-მ ორი პირი ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფისა და მუქარის ბრალდებით დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, თბილისის საქალაქო სასამართლოს თავმჯდომარის მიმართ განხორციელებული ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფისა და მუქარის ბრალდებით ორი პირი: 1970 წელს დაბადებული ტ.ხ. და 1969 წელს დაბადებული კ.ხ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 26 აგვისტოს, გონიოს დასახლებაში, თბილისის საქალაქო სასამართლოს თავმჯდომარე გიორგი მიქაუტაძეს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაეყენეს და სიცოცხლისა და ჯანმრთელობის მოსპობით დაემუქრნენ.
გამოძიება, სასამართლოში საქმის ან მასალის განხილვასთან დაკავშირებით, საკონსტიტუციო სასამართლოს წევრის, მოსამართლის, მსაჯულის ან მისი ახლო ნათესავის მიმართ, ჯგუფურად ჩადენილი სიცოცხლის მოსპობის, ჯანმრთელობის დაზიანების ანდა ქონების განადგურების ან დაზიანების მუქარის ფაქტზე მიმდინარეობს. (საქართველოს სსკ-ს 365-ე მუხლის მე-3 და მე-5 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• MIA detained two persons on the fact of physical and verbal abuse and threat
The officers of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative and investigative activities detained T.Kh. (DoB: 1970) and K.Kh. (DoB: 1969) on the fact of physical and verbal abuse and threat against the chairman of Tbilisi City Court.
The investigation established that the detainees on August 26, 2016 in Gonio Settlement physically and verbally assaulted; threatened to kill and damage the health of Giorgi Mikautadze, the Chairman of Tbilisi City Court.
The investigation is in progress on the fact of threat to kill or to damage the health or destroy the property of a member of the Constitutional Court, a judge, a juror or their close relatives committed in group (part III, sub-clause “a” of the part V of the Article 365 of the Criminal Code of Georgia).