• შსს-მ წინასაახალწლოდ „თბილისი მოლში“ ბავშვებისთვის იმიტირებული „უსაფრთხო ქალაქი...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, მოზარდებში მართლწესრიგის საკითხებზე ცნობიერების ამაღლების მიზნით, 24-25 დეკემბერს „თბილისი მოლში“ იმიტირებული „უსაფრთხო ქალაქი“ მოაწყო.
იმიტირებულ ქალაქში შსს-ს მომსახურების სააგენტოს, დაცვის პოლიციის და „112“-ის თანამშრომლებმა ბავშვებს და მოზრდილებს უამრავი სიურპრიზი დაახვედრეს:
შსს-ს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტმა, „უსაფრთხო ქალაქში“ „დაცული სახლი“ წარმოადგინა, სადაც მოზარდებს სხვადასხვა საინტერესო შემეცნებითი კონკურსი შესთავაზა. ასევე, მოეწყო სახატავი კუთხე და დარიგდა სუვენირები. პატარებს საშუალება ჰქონდათ, დაცვის პოლიციელის ფორმაში ფოტოებიც გადაეღოთ. „დაცული სახლის“ ტერიტორიაზე ბავშვებს ანიმატორები ართობდნენ.
შსს-ს მომსახურების სააგენტოს თანამშრომლებმა 5-დან 12 წლამდე ასაკის ბავშვებს, ველოსიპედის მართვის უფლების მოსაპოვებლად, სახალისო თეორიული და პრაქტიკული გამოცდები ჩაუტარეს. მოზარდებს შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის სახემ, ევროპის ჩემპიონმა ძარიანი ავტომობილებით რბოლაში, დათა ქაჯაიამ უმასპინძლა და მოძრაობის უსაფრთხოების წესები გააცნო. სპორტულ ზონაში, შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების ბანერის წინ, განთავსდა სპეციალური კვარცხლბეკი, სადაც სტუმრებს სამახსოვრო ფოტოების გადაღების საშუალება ჰქონდათ.
შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრმა წარმოადგინა საბავშვო პროექტი „კოსმოსური ხომალდი“, სადაც ბავშვებს „112“-ის ოპერატორები ფუტურისტული იმიჯით დახვდნენ და თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენებით, სპეციალურად მათთვის შექმნილი კომპიუტერული თამაშები შესთავაზეს. ხომალდის კაპიტანმა გამარჯვებულებს უნივერსალური საშვები გადასცა, რომელთა საშუალებითაც ისინი ნამდვილ „112“-ში მოხვდებიან და პირადად ნახავენ, როგორ ეხმარებიან ცენტრის ოპერატორები გადაუდებელ სიტუაციაში მყოფ მოქალაქეებს.

With the aim to raise the awareness on the law among minors, Ministry of Internal Affairs opened imitated “Safe City” at Tbilisi Mall.
In the imitated city representatives of the Service Agency, Security Police and 112 center prepared a number of surprises for children:
Security Police of MIA introduced “Safe House” within the frames of the “Safe City” where adults were tasks with various interesting and cognitive contests. They also offered artists’ corner and handed out souvenirs. Children had an opportunity to take photos in the uniform of security police. On the “Safe House” territory children were entertained by the animators.
Employees of the Service Agency held amusing theoretical and practical examination for children from 5 to 12 years in order to receive license for bicycle riding. Children were hosted by the champion of Europe in car racing Data Kajaia who is the official face of the Traffic Safety Campaign. In the sport zone, guests ad also been given an opportunity to take memorable pictures on the special pedestal.
Emergency Response Center 112 has presented “Cosmic Shuttle” project where children were met by the 112 representatives in futuristic outfits who offered kids computer games with the use of the latest computer technic. Shuttle captain handed over universal card to the winner by means of which they will be able to visit the real 112 center where they will be able to see how operators actually help people in emergency situations.