• შსს-ს შიდა ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსი სამინისტროს წარმომადგენლ...
შსს-ს შიდა ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსი სამინისტროს წარმომადგენლებთან ერთად ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში მოსწავლეებს შეხვდა
შსს-ს შიდა ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსი იაგო საური, გორის რაიონული სამმართველოს უფროსი, ქარელის რაიონული სამმართველოს უფროსი და სამინისტროს სხვა წარმომადგენლები, ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში, გორის მე-7 საჯარო სკოლის მოსწავლეებს შეხვდნენ. მათ უფროსკლასელებს ე.წ. ბიონარკოტიკის წინააღმდეგ დაწყებული კამპანია გააცნეს და საინფორმაციო ვიდეორგოლები უჩვენეს. შეხვედრას, შსს-ს წარმომადგენლებთან ერთად, ექიმი-ნარკოლოგი და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს გორის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის უფროსი ესწრებოდნენ, რომლებმაც მოსწავლეების კითხვებს უპასუხეს.
შეხვედრაზე შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ის მიერ მომზადებული საინფორმაციო ვიდეორგოლის ჩვენებაც მოეწყო, რომლის მეშვეობით სკოლის მოსწავლეებმა ე.წ. „ბიო“-ს მოხმარებისთვის დამახასიათებელი პირველადი სიმპტომების შესახებ შეიტყვეს და აღნიშნული სიმპტომების არსებობის შემთხვევაში, სასწრაფო დახმარების გამოძახების აუცილებლობაზე ინფორმაცია მიიღეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ანტინარკოტიკული კამპანია, რომლის სლოგანია „ერთად შევცვალოთ დამოკიდებულება“, 24 მარტს დაიწყო. კამპანია ე.წ. ბიონარკოტიკის გამოყენების პრევენციას და საზოგადოების ინფორმირებას ისახავს მიზნად. ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში, სკოლის მოსწავლეებთან შეხვედრები სხვა რეგიონებშიც გაიმართება.

• Head of Shida Kartli Regional Main Division along with MIA representatives held ...
Head of Shida Kartli Regional Main Division along with MIA representatives held meeting with pupils within the frames of anti-drug campaign
Head of Shida Kartli Regional Main Division Iago Sauri along with head of Gori regional division, head of Kareli Police Division and other representatives of the Ministry of Internal Affairs held meeting with school pupils. They familiarized children with anti-drug campaign launched by the Ministry of Internal Affairs along with narcologist as well as representatives from subordinate educational facilities of the Ministry of Education of Science and participated in Q&A format meeting with pupils.
At the meeting with the frames of the campaign special informative video was also presented to the pupils. Video was prepared by Emergency Response Center 112 by means of which children received information on first symptoms typical after using “bio” narcotics and information on inevitability to call ambulance after detecting first signs of bio drugs addiction.
Ministry of Internal Affairs launched anti-drug campaign on March 24. Slogan of the campaign is “Changing Attitude Together”. Aim of the campaign is the prevention of the use of synthetic narcotics and providing public with information on the mentioned subject. Anti-drug campaign will also be held in other regions of the country.