• სომხეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრი, დელეგაციასთან ერთად საქართველოს შ...
სომხეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრი, დელეგაციასთან ერთად საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრუქტურულ დანაყოფებს ეწვია
ორდღიანი ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, სომხეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრი, არპინე სარგსიანი, დელეგაციასთან ერთად, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტს და მომსახურების სააგენტოს ეწვია.
საპატრულო პოლიციაში ვიზიტისას, დელეგაციის წევრებმა დეპარტამენტის ინფრასტრუქტურა დაათვალიერეს და ერთიანი მომსახურების ცენტრის მუშაობის სპეციფიკას ადგილზე გაეცნენ.
ვიზიტის ფარგლებში დელეგაციის წევრები, ასევე, იმყოფებოდნენ მომსახურების სააგენტოში, სადაც არსებული სერვისების შესახებ ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს. სტუმრებს შესაძლებლობა მიეცათ ადგილზე გაცნობოდნენ მართვის მოწმობის მისაღები თეორიული და პრაქტიკული გამოცდის ჩაბარების და სახელმწიფო სანომრე ნიშნის დამზადების პროცესს.
დელეგაციის წევრები დღეს საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სსიპ იუსტიციის სახლშიც იმყოფებოდნენ. სტუმრები მუშაობის პროცესს ადგილზე გაეცნენ და დეტალური ინფორმაცია მიიღეს არსებული სერვისების შესახებ.
სომხეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს ოფიციალური დელეგაციის ვიზიტი საქართველოში დღეს დასრულდა.

• The Minister of Internal Affairs of the Republic of Armenia, along with a delega...
The Minister of Internal Affairs of the Republic of Armenia, along with a delegation, visited the structural units of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
Within the framework of a two-day official visit, the Minister of Internal Affairs of the Republic of Armenia, Arpine Sargsyan, along with a delegation, visited the Patrol Police Department and the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
During the visit to the Patrol Police, the members of the delegation inspected the infrastructure of the department and got familiarized with the work specifics of the Unified Service Center on site.
Within the framework of the visit, the members of the delegation also visited the Service Agency, where they received comprehensive information regarding the existing services. The guests were given the opportunity to get to know with the process of passing theoretical and practical exams for receiving driving license and manufacturing process of a state license plate on site.
Today, the members of the delegation also visited LEPL Justice House of the Ministry of Justice of Georgia. The guests got acquainted with the work process on site and received detailed information on the existing services.
The visit of the official delegation of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia to Georgia has completed today.