1996-2000 წლებში - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საერთაშორისო სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტი
2026 წლის 4 მაისიდან - დღემდე - საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე
2025 წლიდან - 2026 წლის 4 მაისამდე საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის უფროსის მოადგილე
2021-2025 წლებში - სხვადასხვა კომპანიის დირექტორი
2020-2021 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტის დირექტორი
2018-2020 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქ. თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი
2018 წლის თებერვლიდან - 2018 წლის სექტემბრამდე - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი
2017-2018 წლებში - საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს მეორე სამმართველოს უფროსი
2015-2017 წლებში - საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის ქვემო ქართლის სამმართველოს უფროსი
2013-2015 წლებში - საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის საგამოძიებო დეპარტანებტის თბილისის მთავარი სამმართველოს უფროსი
2013 წლის აპრილიდან - 2013 წლის ნოემბრამდე - საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს მესამე სამმართველოს უფროსი
2013 წლის იანვრიდან - 2013 წლის აპრილამდე - საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს მესამე სამმართველოს უფროსი ინსპექტორ-გამომძიებელი
2012-2013 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სსიპ - დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ინსპექტირებისა და მონიტორინგის სამმართველოს კონტროლის განყოფილების განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა ინსპექტორი
2008-2011 წლებში - საქართველოს შეიარაღებული ძალების გაერთიანებული შტაბის სამხედრო პოლიციის დეპარტამენტის უსაფრთხოებისა და განსაკუთრებულ დავალებათა მთავარი სამმართველო/ სამმართველოს უფროსი
2006-2008 წლებში - საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს პირველი სამმართველოს გამომძიებელი

1996 - 2000 - Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of International Law and International Relations
May 4, 2026 – Present - Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia
2025 – May 4, 2026 - Deputy Head of the Investigative Service of the Ministry of Finance of Georgia
2021 – 2025 - Director of various companies
2020 – 2021 - Director of the Migration Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2018 – 2020 - Director of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
February 2018 – September 2018 - Director of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2017 - 2018 - Head of the Second Division of Tbilisi Main Division of the Investigative Department of the Investigative Service of the Ministry of Finance of Georgia
2015 – 2017 - Head of Kvemo Kartli Division of the Investigative Department of the Investigative Service of the Ministry of Finance of Georgia
2013 – 2015 - Head of Tbilisi Main Division of the Investigative Department of the Investigative Service of the Ministry of Finance of Georgia
April 2013 – November 2013 - Head of the Third Division of Tbilisi Main Division of the Investigative Department of the Investigative Service of the Ministry of Finance of Georgia
January 2013 – April 2013 - Senior Inspector-Investigator of the Third Division of Tbilisi Main Division of the Investigative Department of the Investigative Service of the Ministry of Finance of Georgia
2012 – 2013 - Inspector of Especially Important Cases of the Control Unit of the Inspection and Monitoring Division of the LEPL - Security Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2008 – 2011 - Head of the Division of the Security and Special Tasks Main Division of the Military Police Department of the General Staff of the Georgian Armed Forces
2006 – 2008 - Investigator of the First Division of Tbilisi Main Division of the Investigative Department of the Revenue Service of the Ministry of Finance of Georgia