1997-2002 წლებში - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტი, სამართალმცოდნეობის სპეციალობა, მიენიჭა იურისტის კვალიფიკაცია
2025 წლის აპრილიდან - დღემდე - საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე
2021-2025 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქ. თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე (დეტექტივების ხაზით)
2020-2021 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქ. თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების (ოპერატიული) მთავარი სამმართველოს უფროსი
2018-2020 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქ. თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს უფროსი
2018 წელი - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქ. თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს უფროსის მოადგილე
2015-2018 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქ. თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს III განყოფილების უფროსი (დეტექტივი - გამომძიებელი)
2013-2015 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქ. თბილისის მთავარი სამმართველოს ძველი თბილისის სამმართველოს უფროსი
2013 წელი - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქ. თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს უფროსი
2012-2013 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის I მთავარი სამმართველოს (ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის) I სამმართველოს უფროსის მოადგილე
2012 წელი - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტის II მთავარი სამმართველოს ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვასთან ბრძოლის სამმართველოს უფროსის მოადგილე
2010-2012 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტის II მთავარი სამმართველოს ქ. თბილისის სამმართველოს ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის I სამსახურის უფროსი-გამომძიებელი
2010 წელი - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტის ქ. თბილისის სამმართველოს I სამსახურის უფროსი-გამომძიებელი
2009-2010 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტის ქ. თბილისის სამმართველოს I სამსახურის უფროსის მოადგილე-გამომძიებელი
2008-2009 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვასთან, ტრეფიკინგთან და უკანონო მიგრაციასთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს V სამსახურის უფროსის მოადგილე-გამომძიებელი
2006-2008 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვასთან, ტრეფიკინგთან და უკანონო მიგრაციასთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს V სამსახურის განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა გამომძიებელი
2006 წელი - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვასთან, ტრეფიკინგთან და უკანონო მიგრაციასთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს V სამსახურის უფროსი გამომძიებელი
2006 წელი - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქ. თბილისის შინაგან საქმეთა მთავარი სამმართველოს კრიმინალური პოლიციის სამმართველოს ნარკომანიისა და ნარკობიზნესის წინააღმდეგ ბრძოლის განყოფილების უფროსი გამომძიებელი
2005-2006 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქ. თბილისის შინაგან საქმეთა მთავარი სამმართველოს სისხლის სამართლის სამძებრო სამმართველოს ავტოტრანსპორტის გატაცების წინააღმდეგ ბრძოლის განყოფილების უფროსი გამომძიებელი
2005 წელი - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგამოძიებო დეპარტამენტის ქ. თბილისის საგამოძიებო სამმართველოს მთაწმინდა-კრწანისის საგამოძიებო სამსახურის უფროსი გამომძიებელი
2004-2005 წლებში - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგამოძიებო დეპარტამენტის ქ. თბილისის საგამოძიებო სამმართველოს მთაწმინდა-კრწანისის საგამოძიებო სამსახურის გამომძიებელი

Education and Qualification
1997 – 2002 – Faculty of Law of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, qualified as a lawyer with a specialization in Law
April 2025 – Present - First Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia
2021 – 2025 - Deputy Director of Tbilisi Police Department of Ministry of Internal Affairs of Georgia (in charge of detectives)
2020 – 2021 - Head of the Detectives Main Division (Operative) of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2018 – 2020 - Head of the Detectives Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2018 - Deputy Head of the Detectives Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2015 – 2018 - Head (Detective-investigator) of the III Unit of the Detectives Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2013 – 2015 - Head of Old Tbilisi Division of Tbilisi Main Division of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2013 - Head of the Detectives Division of Tbilisi Main Division of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2012 – 2013 - Deputy Head of the I Division of the I Main Division (Combating Illicit Drug Trafficking) of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2012 - Deputy Head of the Division for Combating Illicit Drug Trafficking of the II Main Division of the Special Operative Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2010 – 2012 - Senior Investigator of the I Service for Combating Illicit Drug Trafficking of Tbilisi Division of the II Main Division of the Special Operative Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2010 - Senior Investigator of the I Service of Tbilisi Division of the Special Operative Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2009 – 2010 - Deputy Head - Investigator of the I Service of Tbilisi Division of the Special Operative Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2008 – 2009 - Deputy Head - Investigator of the V Service of the Division for Combating Illicit Drug Trafficking of the Main Division for Combating Illicit Drug Trafficking, Trafficking and Illegal Migration of the Special Operative Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2006 – 2008 - Investigator of Especially Important Cases of the V Service of the Division for Combating Illicit Drug Trafficking of the Main Division for Combating Illicit Drug Trafficking, Trafficking and Illegal Migration of the Special Operative Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2006 - Senior Investigator of the V Service of the Division for Combating Illicit Drug Trafficking of the Main Division for Combating Illicit Drug Trafficking, Trafficking and Illegal Migration of the Special Operative Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2006 - Senior Investigator of the Unit for Combating Drug Abuse and Drug Trafficking of the Criminal Police Department of Tbilisi Main Division of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2005 – 2006 - Senior Investigator of the Unit for Combating Vehicle Theft of the Criminal Investigation Division of Tbilisi Main Division of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2005 - Senior Investigator of Mtatsminda-Krtsanisi Investigation Service of Tbilisi Investigation Division of the Investigation Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia
2004 – 2005 - Investigator of Mtatsminda-Krtsanisi Investigation Service of Tbilisi Investigation Division of the Investigation Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia