შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ, თბილისში, „სადგურის მოედნის“ მიმდებარე ტერიტორიაზე მდებარე ერთ-ერთ საცხოვრებელ კორპუსში მომხდარი ნგრევის შესახებ შეტყობინების მიღებისთანავე, მოხდა საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველებისა და საპოლიციო ძალების მობილიზება.
ადგილზე მისვლისთანავე, მეხანძრე-მაშველებმა ჩამონგრეული შენობის მიმდებარე ტერიტორიიდან მყისიერად განახორციელეს მოქალაქეების ევაკუაცია.
მიმდინარეობს ტერიტორიის ნანგრევებისგან გაწმენდა და აქტიური საძიებო-სამაშველო ღონისძიებები. ადგილზე იმყოფებიან სასწრაფო სამედიცინო დახმარების თანამშრომლები.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოუწოდებს მოქალაქეებს, ასევე, ადგილზე მყოფ ყველა მედიასაშუალების წარმომადგენელს, დაემორჩილონ შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების მითითებებს და დაიცვან უსაფრთხოების ნორმები.

Upon receiving a report from the Ministry of Internal Affairs regarding the collapse of a residential building located near the “Station Square” in Tbilisi, firefighters of the Emergency Situations Management Service and police forces have been mobilized.
After arrival at the scene, firefighters immediately evacuated citizens from the area surrounding the collapsed building.
The location is being cleared of debris and active search and rescue operations are underway. Ambulance crews are on site.
The Ministry of Internal Affairs calls on citizens, as well as representatives of all media outlets at the site, to follow the instructions of the employees of the Ministry of Internal Affairs and observe safety measures.